Визначено переможців І літературного конкурсу імені Івана Дубинця

30 березня, на День народження Івана Дубинця, на честь якого запроваджений конкурс, підбиваємо його підсумки.Усього протягом 30 січня — 15 березня 2021 року до участі в конкурсі надійшов 41 твір, 38 ...

Літературний конкурс імені Івана Дубинця
Визначено переможців І літературного конкурсу імені Івана Дубинця

30 березня, на День народження Івана Дубинця, на честь якого запроваджений конкурс, підбиваємо його підсумки.

Усього протягом 30 січня — 15 березня 2021 року до участі в конкурсі надійшов 41 твір, 38 з яких відповідали усім вимогам, а саме: були написані українською мовою, містили згадку про Медвин, з якого проходив Іван Дубинець, чи Медвинське повстання, очевидцем якого він був і про яке написав книжку «Горить Медвин», а також не перевищували 1180 слів.

За умовами конкурсу, члени журі мали оцінити надіслані для участі твори за шкалою від 1 до 10 балів, де 10 — найвища оцінка, а ті три учасники, які наберуть найвищу кількість балів будуть оголошені переможцями. При оцінюванні членам журі не повідомлялися імена конкурсантів. Ще один твір-переможець мала обрати освітня ініціатива «Медвин. Повстання», засновниця конкурсу.

Таким чином, найвищу кількість балів від журі отримали:

  • оповідання «Медвинська ночівля» (47 балів) Олени Скуловатової з с. Путрівка Київської області. Олена – кандидат психологічних наук, викладачка психології Київського національного торговельно-економічного університету.
  • оповідання «Невідправлені листи» (47 балів) Оксани Карпенко з с. Фурси Київської області. Оксана також психолог, працює у сфері психологічного консультування. Свій твір авторка написала на основі спогадів і свідчень про свого прадіда Захара Миколенка, який брав участь у Медвинському повстанні.
  • оповідання «Все моє» (46 балів) Анастасії Якименко з м. Тбілісі, Грузія. Народилася Анастасія у Кривому Розі, а зараз працює у грузинській столиці за фахом піаністки, є солісткою камерного ансамблю, викладає гру на фортепіано, грає на богослужіннях.
  • оповідання «Дід Улас» (твір-переможець за версією освітньої ініціативи «Медвин. Повстання») Олександра Морозюка з с. Микуличі Київської обл. Олександр родом з Волині, а за фахом — юрист господарського напряму. Пише прозу під псевдонімом «Олександр Мінович». Інші його твори під цим іменем можна почитати на сторінках інтернет-видання «Букнет».

Всім переможцям призначено грошову премію у розмірі 500 гривень та книжкові подарунки від організаторів конкурсу — Українського інституту національної пам’яті, Фундації імені Івана Багряного, освітньої ініціативи «Медвин. Повстання».

Серед учасників є також твори, що були дуже близькими до перемоги, тож організатори вирішили відзначити і їх книжковими подарунками. А саме:

  • твір «Пазли пам’яті», що отримав друге місце від освітньої ініціативи «Медвин. Повстання». Його автор — Роман Андріянов із Запоріжжя, учень 9 класу Хортицької національної академії.
  • твір «Нездійснені мрії» (44 бали) Катерини Базір з Києва, студентки Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
  • твір «Межа» (40 балів) Єлизавети Лейєр із с. Гатне Київської області, студентки-філологині української мови і літератури.

Слід відзначити, що учасники цьогорічного конкурсу походять з усієї України та навіть з-за кордону. Найбільше творів надіслали з Києва та Київської області (13), по 4 твори найдійшло з Львівської і Донецької областей, 3 – із Запорізької, по 2 — з Кропивницького, Дніпропетровської, Миколаївської, Луганської, Сумської областей та по одному твору — з Рівного, Вінницької, Хмельницької, Харківської і Херсонської областей. Наймолодший автор має 11 років, а найстаршому — 70.

Твори-переможці та високо оцінені твори будуть опубліковані на сайті medvyn-povstannia.org.ua.

Організатори анонсують ІІ літературний конкурс імені Івана Дубинця у 2022 році.

 

 

Організатори конкурсу: освітня ініціатива «Медвин. Повстання», спільно з Українським інститутом національної пам’ятіФундацією імені Івана БагряногоТовариством дослідників України, громадською організацією «Молодь вТренді»Музеєм історії Богуславщини.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я