Як активісти Харкова навчились залучати кошти на свої ініціативи та отримали дофінансування

Харків’яни — це люди, які творять майбутнє свого міста. Вони не чекають ідеальних умов, а самі їх створюють, знаходячи можливості там, де інші бачать лише перешкоди. Попри виклики, вони розвивають ...

IMGP4635 (1)
Як активісти Харкова навчились залучати кошти на свої ініціативи та отримали дофінансування

Харків’яни — це люди, які творять майбутнє свого міста. Вони не чекають ідеальних умов, а самі їх створюють, знаходячи можливості там, де інші бачать лише перешкоди. Попри виклики, вони розвивають культуру, освіту, громадські ініціативи й доводять, що Харків – це сила, яка рухає зміни вперед.

Впродовж трьох місяців громадські організації та ініціативи Харківщини вчились залучати кошти через краудфандинг, а найкращі проєкти отримали додаткове фінансування на загальну суму 535 000 гривень.

Наприкінці березня у Харкові завершилась навчальна програма «Фонд підтримки проєктів Харкова» від команди ГО «Моє місто». Програма поєднала навчання, практичне застосування краудфандингових інструментів та можливість отримати дофінансування для суспільно корисних ініціатив.

Як це було?

Програма стартувала в січні 2025 року і складалась із трьох етапів.

На першому етапі у січні учасники пройшли інтенсивне онлайн-навчання. Впродовж шести лекцій вони дізналися більше про краудфандинг як інструмент, як правильно формувати цілі краудфандингової кампанії та ефективно просувати власні збори. Теоретичну частину доповнили практичними домашніми завданнями та демопітчингом.

Лютий і березень були періодом практики — команди запустили власні збори на платформі «Моє місто». Учасники використовували різноманітні канали: публікації в соцмережах та ЗМІ, колаборації з інфлюенсерами та офлайн-події. Це був період цінного досвіду, який допоміг їм зрозуміти особливості краудфандингу на практиці.

Завершенням навчання стала фінальна зустріч 28-29 березня. Першого дня учасники відвідали тренінг про налагодження партнерств від Олега Кулініча та панельну дискусію від досвідчених авторів проєктів. Другий день був присвячений фінальному пітчингу перед незалежним журі.

Хто обирав найкращих

Оцінювали проєкти та визначали переможців п’ятеро експертів:

«Головна задача “Фонду підтримки проєктів Харкова” — не просто розподілити мінігранти, а допомогти локальним харківським активістам провести “краш-тест” їхніх ідей краудфандингом, підсилити практичними знаннями та надихнути довести свої соціальні ініціативи до реалізації. Тобто бути підтримкою, яка дійсно підсилює, і ми раді, що маємо в цьому надійних партнерів.

Під час пітчингу проєктів експерти в журі оцінювали актуальність проєкту для регіону, його структурованість, комунікації, хід реалізації та ризик-менеджмент. У підсумку, дофінансування отримали команди, які сумлінно працювали та мали найвищий сумарний бал в окреслених критеріях», — ділиться Сергій Лукачко.

Які результати пітчингу?

Спочатку організатори планували дофінансувати 5 проєктів, але журі було так важко обирати переможців, що вирішили у підсумку підтримати ще одну, шосту, команду символічним внеском з Фонду:

  1. Театр «ОЧЕРЕТ» — 150 000 грн на створення нового театрального простору у центрі DRUK.
  2. «Ритм Успіху» від БФ «Спільно з тобою» — 120 000 грн на серію майстер-класів для розвитку soft-skills у дітей та підлітків Лозівської громади.
  3. «Час перевірити» від БФ «Жіноча» — 100 000 грн на популяризацію профілактики раку молочної залози.
  4. Видання альманаху від LitSlamua — 90 000 грн на збірку андеґраундної поезії харків’ян часів повномасштабного вторгнення.
  5. Мініфестиваль харківської музики від ГС «Культурний погляд» — 50 000 грн на популяризацію маловідомих місцевих артистів.
  6. Спортивний простір у селі Ржавчик від ГО «МОУШН+» — 25 000 грн на облаштування спортивного простору в місцевому клубі.

Що далі?

Історія Фонду підтримки проєктів Харкова не закінчується з оголошенням переможців. Команда «Моє місто» продовжує супроводжувати всі проєкти, допомагаючи з реалізацією та звітуванням. А учасники вже готові застосовувати отримані навички для нових ініціатив. Харків змінюється завдяки тим, хто готовий діяти.

Програма «Фонд підтримки проєктів Харкова» реалізовується командою «Моє місто» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Open Call для українських НУО: платформа PhilinUA

У Тернополі відзначили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт-2025»

Український жіночий батальйон отримав масштабну партію медикаментів

Реалізація ветеранської політики: опитування

Академія вчительства Каразінського університету провела тренінг для майбутніх педагогів

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Івано-Франківська під час дводенного тренінгу