Як бізнес у сфері кібербезпеки реагує на виклики воєнного часу: відбулося друге обговорення програми «Діалог про кібербезпеку»

27 вересня 2022 року Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» у партнерстві з Аспен Інститутом Київ провів другий захід Програми «Діалог про кібербезпеку» на тему «Бізнес ...

309286350_1798056793896017_7790818964372821728_n
Як бізнес у сфері кібербезпеки реагує на виклики воєнного часу: відбулося друге обговорення програми «Діалог про кібербезпеку»

27 вересня 2022 року Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» у партнерстві з Аспен Інститутом Київ провів другий захід Програми «Діалог про кібербезпеку» на тему «Бізнес у сфері кібербезпеки: виклики воєнного часу». Близько 30 фахівців провідних українських компаній у сфері кібербезпеки взяли участь в онлайн заході. 

Із повномасштабним вторгненням росії в Україну порушилися налагоджені  ринкові відносини у надавачів кіберпослуг та був кинутий виклик ринку товарів і послуг кібербезпекової індустрії, який активно розвивався. Гравцям ринку довелося перелаштовувати свою діяльність із урахуванням  нових викликів та загроз воєнного часу.  

Метою Діалогу було обговорити основні проблеми бізнесу в кібербезпеці, які виникли після 24 лютого 2022 року, зокрема: 

  • виклики індустрії кібербезпеки України у воєнний час; 
  • потреби споживачів продуктів та послуг кібербезпеки; 
  • актуальні питання в регулюванні сфери кібербезпеки в Україні. 

Обговорення під час Діалогу модерував Олександр Смичніков, директор з бізнес-консалтингу компанії 10Guards.  

Учасники заходу поділилися своїми прикладами адаптації ведення бізнесу в умовах воєнного стану, а також обговорили тенденції ринку  кібербезпеки в Україні та запропонували своє бачення рішень для пожвавлення розвитку ринку продуктів та послуг у сфері кібербезпеки. Експерти обмінялися думками щодо поточних можливостей ведення кібербізнесу в Україні та запропонували співпрацю учасникам Діалогу щодо залучення українських та міжнародних клієнтів.  

У рамках Діалогу учасники підкреслили важливість більш тісної співпраці між приватним та державним сектором, а також необхідність напрацювання моделей  державно-приватного партнерства. Питання найму та формування кваліфікаційного персоналу  для забезпечення роботи компаній-надавачів послуг у сфері кібербезпеки також підіймалося учасниками як один із важливих допоміжних факторів стимулювання розвитку ринку. 

Нагадаємо, що протягом 2022 — 2024 років у рамках програми «Діалог про кібербезпеку» буде проведено 10 діалогів для обговорення та пошуку кращих рішень у галузі кібербезпеки задля розбудови та покращення кіберстійкості України.  

Програма «Діалог про кібербезпеку» має на меті охопити різноманітні теми з урахуванням актуальних викликів та поточної ситуації у кіберпросторі, в тому числі ризиків, які виникли з повномасштабним вторгненням росії у фізичному та кіберпросторі.   

Програма «Діалог про кібербезпеку» здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, виданого Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». 


 

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи