Як допомагають громадські організації переселенцям на Західній Україні?
Громадські діячі з 7 регіонів України зустрілися з колегами зі Львова та Дрогобича аби обмінятися досвідом та обговорити шляхи вирішення проблем переселенців в регіоні. Навчальний візит ...
Додано:
Громадський Простір
Громадські діячі з 7 регіонів України зустрілися з колегами зі Львова та Дрогобича аби обмінятися досвідом та обговорити шляхи вирішення проблем переселенців в регіоні.
Навчальний візит «Консолідація зусиль для довгострокових програм з питань ВПО» об’єднав 15 активістів із 7 регіонів України. Усіх їх згуртувало створення громадських ініціатив, які вирішили займатися вирішенням проблем переселенців. Учасниками проекту стали громадські діячі з Київської, Черкаської, Одеської, Закарпатської, Луганської, Вінницької та Харківської областей.
Учасники візиту впевнені в тому, що для успішної соціалізації переселенців в місцевих громадах активності та проекти повинні сприяти залученню обох сторін – місцевих жителів і самих переселенців.
Про важливий проект розповіли активісти Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. В рамках проекту дітям з вадами серця будуть робити безкоштовні операції на базі обласної Львівської лікарні. Проект є успішним: на сьогоднішній день прооперовано 289 дітей.
Про такий важливий аспект, як працевлаштування переселенців та сприяння у старті власної справи, розповіли учасникам в ГО «Жіночі перспективи». Цікаво, що це єдина в Україні громадська організація, яка проходить міжнародну сертифікацію ISO 9000, яка дозволить їй гідно себе представляти на міжнародній арені.
«Ми пройшли період, коли з нами не рахувалися з боку Держави, потім вважали конкурентами, а зараз – вважають партнерами», – поділилася з учасниками голова ГО «Жіночі перспективи» Любов Максимович.
Розповсюджений на західній Україні і ще один напрямок допомоги переселенцям – сприяння у працевлаштуванні за кордоном. Власним досвідом у цьому поділилася з активістами ГО «Армія Спасіння». На сьогоднішній день вона допомогла вже 160 родинам отримати робочу візу та виїхати на роботу до Польщі.
Про гуманітарний напрямок роботи гостям чимало розповіли у БФ «Хайтарма», який був створений кримчанами. Активісти благодійного фонду розповіли про те, яким чином ведуть облік гуманітарної допомоги, з якими ініціативами тісно співпрацюють та про свої плани щодо налагодження співпраці з соціально-відповідальним бізнесом
Одним із найтепліших візитів виявився візит до БФ «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ». В рамках фонду діє і центр, який надає допомогу переселенцям.
Від координатора ГО «Країна вільних людей» учасники дізналися про допомогу переселенцям, які знаходяться на наближеній до окупованої прикордонній території.
Досить унікальним досвідом було знайомство з ГО «Кримський дім у Львові», від якої учасники почерпнули інформацію про культурну адаптацію місцевих переселенців. Активісти «Кримського дому у Львові» проводять чимало музичних концертів, фестивалів та інших заходів при залученні місцевого населення. Учасникам було цікаво почути про новий театральний проект організації з театром Леся Курбаса.
Про специфіку роботи громадської ініціативи «КримSOS» у Львові учасникам розповів координатор Алім Алієв. Він розповів активістам про основні напрямки роботи організації, про запити, з якими найчастіше звертаються по допомогу переселенці, про тонкощі написання грантових проектів для переселенців тощо.
Враженнями від відвідування навчального тренінгу поділилися учасники поїздки.
«Корисним видався досвід інших організацій, насамперед ГО «Армія Спасіння» та ГО «Жіночі перспективи», від якої я дізналась про працевлаштування переселенців за кордоном, підприємництво та про те, як можна допомагати переселенцям за допомогою інтернет-магазину», – Синегубова О.Ю., Куп’янська громадська ініціатива «Промінь надії».
«Були дуже корисні нові контакти та інформація, які ми отримали в приймаючих організаціях. Я впевнена, що робота моєї громадської організації та допомога переселенцям стануть набагато кращими, кориснішими та різноманітнішими», – відзначила Березуцька А.О., ГО «Центр підтримки громади».
«Навчальний візит виявився позитивним та емоційним, з’явились нові ідеї та враження. Організація навчальної поїздки видалася дуже професійною та вдалою», – Білий В.Ю., ОБФ «Шлях додому».
***
Навчальний візит «Консолідація зусиль для довгострокових стратегічних програм з питань ВПО» організовується КримSOS в рамках Української Ініціативи з Підвищення Упевненості (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Джерело: КримSOS