Як ефективно і без дискримінації говорити про наркотики
Представники/ці центральних і регіональних медіа, державних органів, експерти/ки з наркозалежності зібралися на Медіахак! - новий формат публічних заходів від команди “Конвіктусу” з розвитку ...
Додано:
Nataly Kravchuk
Представники/ці центральних і регіональних медіа, державних органів, експерти/ки з наркозалежності зібралися на Медіахак! – новий формат публічних заходів від команди “Конвіктусу” з розвитку комунікацій у сфері громадського здоров’я.
Перший Медіахак носив символічну назву – “Інфозакладка: як говорити корисно про наркотики”, підкреслюючи, що негативний дискурс про наркотики змінює і сприйняття побутових речей. Втім, це не завадило всім учасникам знайти на заході справжні і корисні книжкові закладки з комунікаційними лайфхаками, як ефективно і без дискримінації хворих говорити про наркотики, змінюючи контент і контекст.
У процесі навчання ми обмінялися лайфхаками та напрацюваннями у подоланні стигми в комунікаціях про наркозалежність, зламі дискримінаційного висвітлення проблем людей, які вживають наркотики.
Усіх гостей об’єднало динамічне і продуктивне обговорення стандартів висвітлення питань про наркозалежність, системи комунікації щодо державної наркополітики, що має звузити простір стигматизації наркозалежних та їх сімей і розширити доступ до лікування та допомоги.
Також разом із зірковим модератором Максимом Щербиною (Телебачення Торонто), команда “Конвіктусу” разом з партнерами підбили підсумки конкурсу на кращий журналістський матеріал про наркозалежність. Журі вразили проникливі історії, де в центрі уваги людина, а її помилки, хвороби, погані вчинки – життєвий досвід, який не потребує оцінки чи осуду.
Захід став першим у низці зустрічей, які відбудуться з метою покращити комунікацію у громадському здоров’ї. Адже тільки так ми маємо значно більше шансів ефективно втілювати реформи та змінювати ставлення суспільства до вразливих верств населення.
Долучитися до апгрейду комунікацій і продовженню реформ можеш і ти – просто пиши в коментарі, про яку тему нам слід поговорити на наступному Медіахак!
—
Медіахак відбувся у рамках проекту «Партнерство заради натхнення, трансформації та об’єднання для ефективної відповіді на епідемію ВІЛ (@проект PITCH)» (адмініструється в Україні МБФ “Альянс громадського здоров’я”.
The Partnership to Inspire, Transform and Connect the HIV response (PITCH) допомагає людям, які найбільше постраждали від ВІЛ, одержати повний та рівний доступ до послуг з ВІЛ та репродуктивного здоров’я. Програма зміцнює спроможність організацій спільнот підтримувати права груп, найбільше постраждалих від ВІЛ, шляхом активної участі в адвокації, зборі надійної доказової бази та розробці значущих рішень у сфері політики. PITCH − це стратегічне партнерство між Aidsfonds, Frontline AIDS та Міністерством закордонних справ Нідерландів.