Як говорити з підлітками щодо секстингу й онлайн-грумінгу?
Як говорити з підлітками щодо секстингу й онлайн-грумінгу, наскільки самі вони вважають проблемою «звичайний» обмін сексуалізованими зображеннями чи іншими повідомленнями між друзями чи парами та ...
Додано:
Kseniya Sladkevych
Як говорити з підлітками щодо секстингу й онлайн-грумінгу, наскільки самі вони вважають проблемою «звичайний» обмін сексуалізованими зображеннями чи іншими повідомленнями між друзями чи парами та наскільки усвідомлюють наслідки ризикованої поведінки або сексуальних домагань щодо дівчат-підлітків в мережі Інтернет? Та які ключові повідомлення з цієї тематики можуть «спрацювати» з підлітками?
Відповіді на ці питання команда Міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) планує отримати в рамках проєкту «Кібербезпека для підлітків», реалізацію якого розпочала за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів через Фонд Прав Людини.
За допомоги Київського міського центру соціальних служб та Скаутського Об’єднання «Відрада» такі фокус-групи та інтерв’ю з підлітками, а також залучення їх до формування ключових повідомлень майбутньої інформаційної кампанії заплановані в рамках дитячих скаутських таборів «Водограй» і «Козацькі шляхи». А 9 липня експерти LHSI провели тренінг для керівників дитячих груп.
Завданнями тренінгу були:
- з’ясувати розуміння учасниками ключових понять з теми;
- обговорити причини та наслідки ризикованої поведінки та сексуальних домагань щодо дівчат-підлітків в мережі Інтернет;
- ознайомити учасників з методологічними засадами використання таких інструментів як фокус-група, інтерв’ю, спостереження, тематична вправа;
- обговорити й узгодити сценарії фокус-групи, інтерв’ю вихователя з підлітком, підлітка з підлітком;
- розбрати основні форми, завдання та алгоритми формування інформаційних повідомлень з теми.
Тренінг пройшов бурхливо й насичено. І вже на цьому тижні учасники розпочнуть підготовчу роботу з підлітками.
Загалом пілотні ініціативи проєкту «Кібербезпека для підлітків» впроваджуватимуться в Києві та Львові на рівні на рівні 5 цільових шкіл. В рамках проєкту передбачено:
- адаптацію освітнього інструменту CYBERSAFE, який пропонує комбінацію очних та віртуальних семінарів щодо запобігання сексуальним домаганням підлітків в інтернеті, навчаючи та інформуючи шкільних працівників, місцевих правозахисників та батьків. Українська версія онлайн-інструменту CYBERSAFE буде використана як інструмент навчання на основі ігор під час семінарів-практикумів з учнями 13-16 років;
- проведення Тренінгу тренерів (ToT) для фасилітаторів семінарів, впроваджуючи сучасний підхід до запобігання сексуальним домаганням онлайн та захисту дівчат у цільових школах. Крім того, у п’яти цільових школах 2 міст.
- підготовку та реалізацію кампанії з підвищення обізнаності з теми, націленої на учнів шкіл, вчителів та батьків, а також включатиме цифрову інформаційну кампанію для підлітків, розроблену за активної участі учнів. Українське скаутське об’єднання братиме участь у проекті як ще один партер з метою долучення дітей та молоді до цієї ініціативи.
Особливий акцент проєкту ставиться на запобігання сексуальним домаганням школярок в Інтернеті.