Як на Полтавщині “дбають” про пам’ять Тараса Григоровича Шевченка

Поки безвідповідальне керівництво Полтавської облдержадміністрації, відповідальне за напрямок культури протирає стільці та витрачає чималі бюджетні кошти на другорядні цілі, в с. Березова Рудка ...

Додано:
socium.pl

рудка 10
Як на Полтавщині “дбають” про пам’ять Тараса Григоровича Шевченка

Поки безвідповідальне керівництво Полтавської облдержадміністрації, відповідальне за напрямок культури протирає стільці та витрачає чималі бюджетні кошти на другорядні цілі, в с. Березова Рудка Пирятинського району в жахливому стані знаходиться  пам’ятка історії, архітектури та садово-паркової культури кінця XVIII — початкуXIX століть – садиба Закревських, на території Березоворудського аграрного технікуму, повідомив керівник інформаційного проекту „Управління якістю в суспільному середовищі” Андрій Олєйніков.

рудка

У 1843 і 1845—1847 роках маєток відвідував Тарас Григорович Шевченко та писав там свої твори в т.ч. й під Кобзаревим дубом, від якого залишився обуглений пінь. Піраміда Закревських теж має жахливий вигляд (на фото).

рудка 8 рудка 10

Невже так мало часу перебуває при владі керівництво області, відповідальне за напрямок культури, щоб не вирішити такі незначні питання, і навіщо вони взагалі потрібні такі „управлінці”, які роками нездатні вирішити питання, що мають туристичну привабливість і підвищують престиж району.

Можливо це банальна некомпетентність, адже щоб керувати й бути гарним фахівцем потрібен досвід, професіоналізм, відповідна освіта, а головне – бажання працювати якісно та приносити користь суспільству, чого тут нажаль побачити ми не можемо в т.ч. й по іншим питанням.

Таке нехтування пам’яті великого Кобзаря, відомого всьому світу та шанованого українським народом – це сором на всю Україну, тож є доречним:

  • звернути на цю проблему увагу Міністрерства культури України разом з Адміністрацією Президента України та вжити негайних заходів щодо звільнення відповідальних за напрямок культури чиновників від Полтавської обласної державної адміністрації;
  • наполегливо рекомендувати виконувачам їхніх обов’язків вжити дієвих заходів щодо реконструкції Садиби, піраміди Закревських й залишків дуба Кобзаря, якщо від нього звичайно щось залишилось;
  • поставити це питання на контроль, в разі якщо новий куратор по культурі буде тягнути із вирішенням зазначеного питання.

Область має гроші, завдяки децентрацізації гроші мають і місцеві громади, спільними зусиллями дане питання можно було вирішити дуже швидко, керувати нікому на професійному рівні, тому і питання не вирішується роками, тож сподіваємось, що влада вирішить вкрай болюче для області питання, зазначив Андрій Володимирович.

Доречі, в селі Хомутець Миргородського району Полтавської області знаходиться в напівзруйнованому стані садиба Муравйових-Апостолів. Таке враження, що відповідальні за культуру в області посадові особи роблять це навмисно, оскільки важко пояснити таку багаторічну традиційну бездіяльність. Зовнішній вигляд цієї садиби є в мережі інтернет. Так справи не робляться!

 

 

Попередій матеріал: Якість роботи полтавських комунальників залишає бажати кращого.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я