Як налагодити віддалену роботу: 7 порад від Української соціальної академії

У зв'язку з карантином більшість організацій перейшли на віддалену роботу. Відтепер наради в офісі замінили онлайн-конференції, а відкриті події — вебінари. Але віддалена робота може стати справжнім ...

marten-bjork-rH8O0FHFpfw-unsplash
Як налагодити віддалену роботу: 7 порад від Української соціальної академії

У зв’язку з карантином більшість організацій перейшли на віддалену роботу. Відтепер наради в офісі замінили онлайн-конференції, а відкриті події — вебінари. Але віддалена робота може стати справжнім випробуванням для команди, яка звикла працювати в офісі. Про те, як ефективно працювати з дому, читайте в матеріалі від Української соціальної академії — адже ми турбуємося про вас.

austin-distel-va_Opp86kfQ-unsplash

Облаштуйте зручне робоче місце

Чим більш комфортною будуть умови вашої праці, тим більш мотивованими ви будете в процесі виконання подальших завдань. Ваша робоча зона має бути тихою, спокійною, зі зручним стільцем з денним світлом. У вас повинна бути можливість працювати там ні на що не відволікаючись. А після закінчення робочого дня залишити там всі робочі питання — і піти відпочивати.

tyler-franta-iusJ25iYu1c-unsplash

Дотримуйтесь робочих годин

Вдома люди часто починають працювати більше, але не завжди продуктивніше. Тому варто слідкувати за робочими годинами — і намагатись встигнути все у час, відведений для роботи. Усвідомлення обмежень у часі дозволить не відволікатись в неробочі активності на кшталт чатів, соцмереж, перегляду новин під час роботи. Тож вам не доведеться засиджуватись до ночі, намагатись наверстати те, що ви не встигли протягом дня.

malvestida-magazine-FfbVFLAVscw-unsplash

Плануйте

Щовечора пишіть список завдань на наступний день — а для того, щоб контролювати їхнє виконання, встановлюйте нагадування. Найефективніше — спланувати, що саме ви робитимете в певний час. Наприклад, в першій половині дня проводити відеоколи, а в обід робити об’ємні завдання, які вимагають зосередження.

 Коли ви впорались з певним завданням — обов’язково викреслюйте його зі списку, адже це допоможе підвищити внутрішню мотивацію.

glenn-carstens-peters-RLw-UC03Gwc-unsplash

Будьте на зв’язку

Ваші колеги мають так само легко з вами зв’язатися, як зайти до вас в кабінет. Тож радимо увімкнути систему сповіщень на телефоні з пошти чи робочих месенджерів — щоб мати можливість оперативно відповісти, якщо виникне термінове питання.

hassan-ouajbir-IYU_YmMRm7s-unsplash (1)

Використовуйте сучасні інструменти

Робочі чати. В першу чергу, вам знадобиться чат для всієї компанії. Він використовується для вирішення простих питань, для фіксації домовленостей, для призначення зустрічей. У чаті знаходяться всі співробітники компанії.

У багатьох українських компаніях використовують Telegram, але він підходить тільки для маленьких команд. Для компаній, в яких більше 5 людей краще підійдуть Slack або Microsoft Teams. Вони дозволяють створити групи на різні випадки, за різними тематиками та проектам. 

Програми для відеодзвінків. Для вирішення складних питань чати погано пристосовані, тож варто збирати відеокол. Зараз на ринку чимало софту для відеодзвінків: Zoom, Hangouts, Skype, які мають як безкоштовні версії, так і платні пропозиції з розширеним функціоналом.

Під час дзвінків варто включати відео — це значно підвищує швидкість передачі інформації. Домовленості про дзвінки робляться через чат і заносяться в календар — краще робити їх приблизно в той самий час. Для важливих дзвінків варто зберігати записи.

Інструменти для планування задач. Якщо ви звикли ставити задачі усно або на нарадах, для керування віддаленими командами вам знадобляться програми для управління проектам. Серед найпопулярніших — Trello, Asana, «Бітрикс24».

Вони дозволяють вести облік усіх завдань, контролювати їх виконання і навантаження кожного співробітника, вести комунікації по проектам та зберігати всі файли, які їх стосуються.

jeshoots-com-Lu9FNRCqPys-unsplash

Знайдіть час для себе

Займайтесь спортом. Під час карантину лікарі радять не виходити з дому, але це не означає що варто припинити будь-яку фізичну активність. Під час роботи робіть перерви на 5 хвилин. Пройдіться по квартирі, зробіть кілька вправ для спини та шиї. Також радимо робити ранкові розминки  — комплекси вправ легко знайти на YouTube. 

Уникайте соціальної ізоляції. Найголовніший мінус віддаленої роботи — дефіцит спілкування та соціальна ізоляція. І зараз ці проблеми загострюються, адже через карантин працівники не можуть зустрітись з друзями після роботи. На щастя, вирішити цю проблему допоможе майже кожен сучасний девайс — ви можете проводити відеоколи з друзями, разом дивитись кіно чи грати в ігри.

kelly-sikkema-IZOAOjvwhaM-unsplash (1)

Навчайтесь. Зараз саме час прочитати книжки та пройти-онлайн курси, на які не вистачало часу в звичайному робочому режимі. 

Наприклад, пройти онлайн-програму «Від ідеї до бізнесу: пре-акселератор» від Української соціальної  академії. Це онлайн-програма з розвитку бізнес-ідей соціальних підприємств. Її методика розроблена Українською Соціальною Академією у партнерстві з Віденським Університетом (Австрія) та Santa Clara University у Кремнієвій долині (США).

Програма для вас, якщо:

  • Ви хочете створити власний бізнес, але не маєте ідеї
  • У вас є класна ідея, але не знаєте з чого почати
  • Уже стартували, але зіткнулись із перешкодами
  • Працюєте в соціальному проекті та прагнете зробити його фінансово незалежним

Можливо, це і є ваш шанс змінити життя і відкрити власний бізнес, про який ви завжди мріяли?

Дізнатись більше та зареєструватись на програму

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Стартував безоплатний онлайн-курс від ДСНС про підготовку до блекаутів

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади