Як народні депутати Одещини взаємодіють з виборцями

Більшість проблем, з якими виборці Одещини звертаються до народних депутатів регіону, не стосуються безпосередньо повноважень народних депутатів. Про це йшлося під час пресконференції Одеської ...

photo_2020-05-26_12-09-52
Як народні депутати Одещини взаємодіють з виборцями

Більшість проблем, з якими виборці Одещини звертаються до народних депутатів регіону, не стосуються безпосередньо повноважень народних депутатів. Про це йшлося під час пресконференції Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», проведеної 26 травня за результатами проєкту, спрямованого на розбудову інформованої взаємодії між жителями та 14 народними депутатами Одещини.

Моніторинг охоплював взаємодію з громадянами щодо проблем у виборчому окрузі 11 народних депутатів, обраних у мажоритарних округах (Олега Колєва, Анатолія Урбанського, Олексія Гончаренка, Антона Кіссе, Олексія Леонова, Сергія Колебошина, Степана Чернявського, Олександра Ткаченка, Ігоря Васильковського, Артема Дмитрука, Олександра Горенюка), та трьох народних депутатів, обраних за виборчими списками партій і закріплених парламентськими фракціями за Одеською областю (Миколи Скорика, Андрія Кожем’якіна й Андрія Костіна).

Період, який охоплював моніторинг: грудень 2019 – березень 2020 року.

Як свідчать його результати, абсолютна більшість народних депутатів проводить особистий прийом громадян кожного місяця. Винятком є непроведення прийому низкою парламентарів у березні через загальнонаціональний карантин.

У березні через ці обмеження Олег Колєв, Олексій Леонов, Олександр Горенюк, Олексій Гончаренко, Сергій Колебошин, Олександр Ткаченко, Анатолій Урбанський та Микола Скорик перевели роботу своїх приймалень на дистанційний режим.

Народні депутати регулярно здійснюють неформальні зустрічі з громадянами, на яких обговорюються проблеми виборчого округу.

Найбільшим джерелом, з якого народні депутати отримують інформацію про проблеми виборчих округів є звернення від громадян.

При цьому кількість звернень від громадян до народних депутатів, які свідчать про системні проблеми виборчого округу і потребують втручання народного депутата, складає не більше 20-30%.

Команди більшості народних депутатів здійснюють класифікацію та аналіз отриманих звернень від громадян кожного місяця задля подальшого їх використання для вирішення проблем виборчих округів.

Водночас аналіз ідентифікованих командами народних депутатів проблем свідчить, що вирішення більшості не потребує повноважень народних депутатів.

Для інформування громадян про свою роботу над вирішенням проблем виборчих округів, а також проблем, отриманих зі звернень громадян, народні депутати найчастіше використовують соціальні мережі та безпосередні зустрічі із громадянами.

З повним звітом можна ознайомитися за посиланням.

Проєкт «Інформована взаємодія жителів та народних депутатів Одеської області – запорука демократичного представництва» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Молодь України зібралася на Рівненщині для участі у всеукраїнському тренінгу «Лідерська академія»

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024