Як отримати соціальну допомогу від держави під час знаходження за кордоном?
Юристка ГО «Запорізький правозахисний центр» Ванда Вєровська надала юридичну допомогу громадянці України, мешканці тимчасово непідконтрольного уряду України міста Пологи, Запорізької області, яка на ...
Додано:
zpg05
Юристка ГО «Запорізький правозахисний центр» Ванда Вєровська надала юридичну допомогу громадянці України, мешканці тимчасово непідконтрольного уряду України міста Пологи, Запорізької області, яка на нині знаходиться у Німеччині з питання щодо отримання допомоги на дітей, над якими встановлено опіку.
Громадянка звернулась із проблемою, що допомога на дітей, над якими встановлено опіку, отримувалась через Укрпошту, але після тимчасової окупації міста Пологи, жінка була змушена виїхати у Львів, а згодом – в Німеччину. Вона отримала реквізити рахунку у банку в АТ «Ощадбанк», але для того щоб отримувати допомогу, їй необхідно було звернутися до Департаменту соціального захисту населення.
Процедура полягає в тому, що для мешканців областей, у яких через бойові дії органи соцзахисту не працювали, діє спеціальний механізм виплат субсидій, пільг та допомог із центрального рівня. Для них Мінсоцполітики нараховує виплати та перераховує кошти АТ «Ощадбанк», а АТ «Ощадбанк» перераховує кошти особам, які потребують допомоги. Ті, хто одержував виплати через банки, отримують кошти на їхні свої банківські рахунки. Ті, хто отримував виплати через Укрпошту, – отримують грошовий переказ, який можна одержати в будь-якому відділені АТ «Ощадбанк» (через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”).
Якщо особа отримувала виплати через Укрпошту необхідно звернутися з паспортом та довідкою з номером РНОКПП (індивідуальним податковим номером) до будь-якого відділення Ощадбанку на території України протягом 60 днів та отримати свою виплату, згідно Постанови КМУ від 07.03.2022 року №215.
Оскільки особа, яка звернулася по допомогу, знаходиться за кордоном, то фахівчинею центру були надані такі рекомендації:
- звернутися до Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної адміністрації онлайн (або телефоном, або надіславши лист на електронну пошту) щодо призначення виплати на реквізити рахунку.
- У випадку відмови Департаменту, звернутися до Посольства України в Німеччині та подати документи на призначення допомоги.
Також особі була надана консультація оформлення статусу ВПО через веб-сторінку https://diia.gov.ua/.
Нагадаємо, що з квітня за ініціативи ГО «Запорізький правозахисний центр» розпочав роботу Віртуального центру правового захисту мешканців Запорізької області та внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Юристами центру надається первинна правова допомога для ВПО з тимчасово непідконтрольних уряду України територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей, людям старшого віку та людям з інвалідністю, що нині знаходяться в області. Юристи центру надають юридичну допомогу по Skype, Viber, Facebook і за телефонами гарячої лінії:
+380 96 028 9173, +380 50 6086204, +380 97 222 59 85
Матеріал підготовлено командою проєкту «Безкоштовна правова допомога ВПО та вразливим верствам населення у Запорізькій області», що реалізується ГО «Запорізький правозахисний центр» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.