Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни

До юриста ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров'я” - звернувся мешканець  м. Дніпро, – Роман П., який є переселенцем з Луганська, з питанням отримання статусу особи з інвалідністю ...

Додано:
democracydnepr

9
Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни

До юриста ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я” – звернувся мешканець  м. Дніпро, – Роман П., який є переселенцем з Луганська, з питанням отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.

Особливістю цього випадку стало те, що на час звернення за допомогою Роман в 2022 році був військовим ЗСУ та отримав поранення, що призвело до ампутації руки під час бойових дій, тому повстало питання отримання статусу особи з інвалідністю. Юрист надав покрокову інструкцію дії Романові:

  • При собі треба мати наступні документи:
  • Довідку командира військової частини про причини та обставини поранення;
  • Довідку військово-лікарської комісії (ВЛК);
  • Довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК);
  • Витяг із наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини.

Після поранення бійця командир військової частини зобов’язаний підготувати довідку про обставини травми, віддати її військовослужбовцю чи надіслати до відповідного госпіталю. У цій довідці має бути зазначено: військове звання та персональні дані військовослужбовця; дата отримання, вид, характер поранення чи травми; обставини, за яких боєць дістав поранення (під час виконання робіт, на службі чи у відпустці, під дією алкоголю чи ні тощо); дата та номер наказу командира військової частини про призначення розслідування;

Цей документ потрібен для правильного формулювання висновку ВЛК. Адже це впливає на розмір виплат одноразової грошової допомоги. Якщо цю довідку не видавали, необхідно звертатися з рапортом до начальника військової частини. Після завершення лікування в госпіталі військовослужбовцю видають виписний епікриз (стислий висновок лікаря про перебіг хвороби) та направлення на військову лікарську комісію. 

Наступний етап під час проходження процедури отримання статусу – проходження військово-лікарської комісії. Порядок проходження та діяльність ВЛК врегульовано наказом №402. Роману було роз’яснено що саме на підставі цих формулювань ВЛК виносять рішення як щодо можливості отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни, так і щодо розміру одноразової грошової допомоги за поранення.

Коли інвалідність буде встановлено, для отримання відповідного статусу потрібно разом із заявою та довідкою МСЕК звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (відповідно до постанови КМУ №302). Особі з інвалідністю внаслідок війни видають посвідчення з написом “Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни” та відповідний нагрудний знак. Цей статус дає право на отримання пільг, передбачених законом “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, зокрема й на одноразову грошову допомогу.

Також варто знати, що у разі встановлення учаснику бойових дій статусу особи з інвалідністю раніше видане посвідчення учасника бойових дій вилучають та залишають на зберіганні в органах соціального захисту населення. 

Таким чином після декількох тижнів, керуючись консультацією юриста, Роман отримав статус особи з інвалідністю і посвідчення з написом “Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни” з відповідним нагрудним знаком та особисто подякував юристам ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я”.

Проєкт впроваджується ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В "Дії" з'явилась комплексна онлайн-послуга е-Підприємець

Володимир-Волинська громада працює над творенням нової ветеранської політики

Розпочато сезон освітньо-наметових ФРІ-таборів для молоді

Організація стажування молоді в органах місцевого самоврядування: освітній серіал

Як працювати із зумовленими війною кризами в освіті?

«Час діяти, Україно!»: 150 переможців залучать на розвиток громад понад 40 млн грн