Як переселенцям зі сходу живеться у Полтаві
Журналісти Полтавського Громадського ТБ вирішили довідатися, хто саме у Полтаві займається проблемами людей, які переїхали з Донецької та Луганської областей на нове місце проживання. Хто у нас в ...
Додано:
Людмила Гудзь
Журналісти Полтавського Громадського ТБ вирішили довідатися, хто саме у Полтаві займається проблемами людей, які переїхали з Донецької та Луганської областей на нове місце проживання. Хто у нас в місті забезпечує швидке реагування на термінові питання, які виникають у сімей, що час від часу з’являються на вокзалах та автостанціях з невеликим багажем, але з відсутністю житла, грошей, та іноді навіть памперсів для діток? Яким чином ті люди, які мають нестабільне матеріальне становище, а також відсутність соціального захисту, починають тут нове життя, практично «виїжджаючи в нікуди»?
Відповіді на питання ми отримали у благочинній організації «Світло надії», яка є єдиним сконцентрованим складом фахівців у соціальному напрямі в Полтаві, що займається проблемами внутрішньо переміщених осіб за принципом «єдиного вікна». Тут застосовують концепцію ефективного кейс-менеджменту, коли клієнти організації можуть отримати допомогу за всіма напрямками та вирішити свої найбільш термінові питання в одному місці.
Центр координує роботу за всіма напрямами допомоги, яка може знадобитися переселенцю – від надання свого транзитного хостела з забезпеченням їжею та одягу до швидкого працевлаштування за допомогою служби зайнятості та полтавських роботодавців. Фахівці центру надають юридичну, медичну, психологічну та антикризову допомогу, забезпечують допомогу у навчанні дітей. «Світло надії» використовує всі можливості сприяти соціальній адаптації переселенців, активно співпрацюючи з багатьма українськими та міжнародними організаціями. Для цього організація залучає грантову допомогу, проводить круглі столи.
Герої сюжету – люди, яких не помічаєш у вирі подій нашого міста, але після спілкування запам’ятовуєш назавжди. Справжня повага до кожного, незалежно від характеру їхніх проблем та соціального статусу, а також професійність, сучасний підхід та внутрішнє палке бажання допомогти свому ближньому – це те, що відрізняє їх як справжніх працівників соціальної сфери, мета якої – добро та допомога нашому суспільству.
«Було і таке, – розповідає працівник БО «Світло надії», адміністратор центру соціальної адаптації, – що о третій годині ночі мене розбудили дзвінком. Мені повідомили, що до центру приїхало 25 сімей біженців після вогнепального обстрілу селищ Луганської області. З собою у них було тільки те, що вони встигли взяти у руки. Деякі були навіть з немовлятами, у багатьох не було документів. Їм треба було невідкладно допомагати місцем для ночівлі, їжею, ліками, ковдрами, одягом, що ми й робили. Коли дійсно виконуєш задачу, яка полегшує життя когось поруч, це те відчуття, заради якого хочеться жити і працювати».
«Життя з нової сторінки» – цикл відеосюжетів, присвячених проблемам тимчасово переміщених осіб, що нині мешкають на Полтавщині.
Інформаційна кампанія «Життя з нової сторінки» проводиться ГО «Полтавське Громадське Телебачення» в рамках проекту «Сприяння плюралізму та діалогу в українському суспільстві», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки ChildFund Deutschland e.V. та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.