Як підготуватися до надзвичайних ситуацій: навчальні курси та ресурси

Як діяти у разі надзвичайної ситуації? Де шукати інформацію? Якими є превентивні заходи та що допоможе зберегти життя вам, вашій родині та людям довкола під час кризових подій?Інформація озброює і ...

272213804_520926615923746_1160742700451987989_n
Як підготуватися до надзвичайних ситуацій: навчальні курси та ресурси

Як діяти у разі надзвичайної ситуації? Де шукати інформацію? Якими є превентивні заходи та що допоможе зберегти життя вам, вашій родині та людям довкола під час кризових подій?

Інформація озброює і дає спокій. Тож ми на Громадському Просторі вирішили зібрати важливі рекомендації, навчання, корисні поради та ресурси. Віримо, що це може додати нам всім більше певності, зосередженості та згуртованості. Завдяки нашій рішучості, силі громадянського суспільства, критичному мисленню та нарощенню потенціалу для (само)захисту — все буде Україна!

Добірка корисних ресурсів:

Брошури


  • Брошура «Як діяти у кризовій ситуації. Пам’ятка для сім’ї», підготовлена волонтерською групою #миготові,  дає відповіді на найпоширеніші питання (яка стратегія ваших дій у випадку надзвичайної ситуації, які запаси треба зробити вдома, як підготувати транспортні засоби, які медикаменти та засоби першої допомоги потрібно мати, як підготувати рюкзак безпеки тощо).
  • Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни», підготовлена Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, містить практичні поради, що враховують український та іноземний досвід, та рекомендації з інформаційної безпеки.

 

Інформація про укриття/бомбосховища 


 

Перша медична допомога, психологічна підтримка, тактична медицина, захист


  • Розділ Тактичної медицини Курсу ПМД онлайн розрахований на навчання базовим навичкам бійців ЗСУ для надання ними само- та взаємодопомоги в умовах бойових дій. Також матеріали розділу будуть корисні при підготовці бійців-рятувальників (санітарів), парамедиків (санінструкторів) військових підрозділів, а також мобілізованим цивільним фельдшерам та лікарям у наданні першої домедичної та медичної допомоги в зонах обстрілу, укриття та на етапах евакуації поранених.
  • Курс першої невідкладної допомоги від «Центру спеціальної підготовки». На курсі ви отримаєте знання та навички про те, як правильно та швидко надати першу невідкладну (домедичну) допомогу тим, хто її потребує. Навчання платне.
  • Навчання навичкам першої допомоги від Товариства Червоного Хреста України. Навчальні програми Товариства сертифіковані Глобальним референc-центром Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, тому сертифікати, видані за підсумками тренінгів, визнають у 192 країні світу. Навчання платне, деталі тут. 
  • Онлайн-курс від Патрульної поліції про фізичну підготовку, основи самозахисту та першу медичну допомогу. На онлайн курсі ви дізнаєтеся про те, як правильно робити масаж серця, на скільки часу можна накладати джгут, чого не слід робити при наданні першої медичної допомоги тощо.  
  • Курс «Перша допомога БАЗОВИЙ» від Української служби порятунку. На курсі отримаєте чітку інформацію щодо дій у різних ситуаціях де є постраждалі люди і отримаєте навички надання першої допомоги (First Aid) за сучасними Європейськими стандартами. Навчання платне.
  • PFA mobile Ukraine (Development Foundation) — мобільний додаток, призначений для використання психологами, працівниками сфери психічного здоровʼя, рятувальниками, які організовано надають першу допомогу дітям, родинам та дорослим, що постраждали внаслідок збройних конфліктів, терактів, ін.
  • Чат-бот першої допомоги ЖГУТ 2.0 з покроковими інструкціями про те, як допомагати травмованим, або тим, чиє здоров’я раптово погіршилося: в Telegram, Facebook Messenger, Viber.
  • Чат-бот для підвищення власного рівня безпеки, щоб у потрібний момент отримати короткі чіткі відповіді на важливі запитання: https://t.me/activistsAdvisor_bot
  • Навчальні відео волонтерського проекту “Вишкіл” (тактична медицина, виживання, практична топографія тощо).
  • Курс військової підготовки від ГО “Український Легіон”. Мета навчального курсу — підготовка якомога більшої кількості громадян до вмілих злагоджених дій у складі державних збройних формувань або партизанських загонів в тилу загарбника.
  • Як можна вступити до лав Тероборони Києва — розповідає Керівник центру підготовки цивільної самооборони Мирослав Гай  https://www.youtube.com/watch?v=kKiXDgOfi2s

 

 Події з питань безпеки і захисту  


 

Рекомендуємо почитати


Добірка доповнюється.. Якщо знаєте, що варто додати, будь ласка, пишіть про це нижче в коментарях.

 

Як допомогти армії ⇓

2-NEW_slider_ГП(41)

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я