Як підвищити активність громади, — обговорювали на Богуславшині

23 жовтня відбувся форум «Партнерство для кращого майбутнього: відновлення та стратегічний розвиток громад», організований Інститутом «Республіка» спільно з ГО «Навколо Нас. UA» за підтримки Black ...

IMG_0263
Як підвищити активність громади, — обговорювали на Богуславшині

23 жовтня відбувся форум «Партнерство для кращого майбутнього: відновлення та стратегічний розвиток громад», організований Інститутом «Республіка» спільно з ГО «Навколо Нас. UA» за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation. Подія зібрала понад 20 учасників, серед яких були громадські активісти, волонтери, представники місцевого самоврядування, підприємці та активні громадяни, що працюють над відновленням і розвитком громади.

IMG_0237

Основні теми обговорення:

  • Результати дослідження «Вплив та консолідація зацікавлених сторін у відновленні та стратегічному розвитку громад», що було проведено на основі опитування мешканців Богуславської громади
  • Проблема консервативності та пасивності більшості у громаді та методи впливу задля змін у суспільстві
  • Реалізовані приклади ефективної взаємодії між владою, громадськістю та бізнесом задля стратегічних цілей громади.
  • Можливі майбутні взаємодії між владою, громадськістю та бізнесом задля стратегічних цілей громади

Під час форуму були презентовані результати дослідження «Вплив та консолідація зацікавлених сторін у відновленні та стратегічному розвитку громад». Експерти поділилися своїм баченням щодо подолання ключових викликів та запропонували ефективні рішення, що можуть бути впроваджені на місцевому рівні.

Учасники форуму дійшли згоди, що лише спільна робота представників місцевої влади, громадських організацій та бізнесу здатна забезпечити стабільний розвиток  громади. При тому усі погодилися, що людей з активною громадською позицією у всіх вищезгаданих сегментах суспільства наразі богуславській громаді не вистачає.

Як зазначив Павло Павліченко, начальник відділу фінансів та доходів Управління фінансів Богуславської міської ради: «Кількість активних людей в Богуславі поступово збільшується і це добре. Саме це є важливим фактором для здійснення змін. Але для відчутних змін потрібно більший відсоток активно налаштованої громади».

IMG_0168

Павло Рубан, психолог, член правління Благодійного товариства допомоги інвалідам та особам із інтелектуальною недостатністю «Джерела» погодився з наявністю такої проблеми у громаді. Павло підкреслив, що є міжнародні методики підвищення активної позиції у людей різних спільнот. «Аналогічні можна використовувати і в сучасних богуславських реаліях», — зазначив він.

Обговорюючі дану проблему Оксана Гуменюк, голова громадської організації «Навколо Нас. UA», наголосила, що культурні події можуть бути основою для реалізації подібних практик. Адже результати діяльності ГО показують, що культурні події вже зацікавлюють і залучають жителів громади до активної взаємодії.

IMG_0300

В якості нових ідей для розвитку громади Тетяна Половець, власниця Ветеринарної клініки «ВЕТІКС» наголосила на можливості реалізації кроссекторальних проєктів. Як приклад у сфері тваринництва, торгівлі та туризму.

IMG_0343

З іншої сторони учасники форуму зійшлися на тому, що ще одної проблемою у реалізації стратегії громади є низькій рівень усвідомлення її ролі серед посадовців. Чиновники здебільшого зконцентровані на роботі конкретного підрозділу, у якому працюють, але не бачать взаємодії підрозділів в рамках єдиної стратегії. Відповідно і згадок про Стратегію громади як документ у комунікації влади майже не має.

Павло Павліченко також наголосив, що бачить проблему також у відсутності націленості на комунікацію і діалог у громаді. За його словами, часто люди з однієї сфери не можуть між собою домовитися, щоб об’єднати зусилля, тому про кроссекторальні взємодії наразі також говорити складно.

Більшість учасників Форуму підкреслили важливість подібних зустрічей для об’єднання зусиль громади задля спільного руху в рамках єдиної стратегії. «Цікаво було послухати думки і дослідження», «Такі зустрічі надихають», «Я починаю думати над тим як розширювати наш проєкт саме в Богуславі», «Такі зустрічі надихають і хочеться робити нові проєкти», — такі відгуки озвучили учасники Форума. Таким чином підкресливши роль події не тільки в рамках обговорення стратегування, а й як  цікавий інструмент для об’єднання громади та залучення нових активістів для обговорення.

«Висновки, отримані на форумі, будуть враховані під час розробки звіту за результатами дослідження відновлення та стратегічного розвитку громад, які Інститут «Республіка» презентує у листопаді на Національному форумі за участі представників центральних органів влади, які безпосередньо займаються розвитком громад», — підкреслила виконавчий директор Інституту «Республіка» Інна Душка.

IMG_0144

Інна підкреслила, що результати кожного обговорення будуть враховані для підготовки комплексу рекомендації щодо відновлення та стратегічного розвитку громад, які можуть стати основою для прийняття рішень на національному рівні.

IMG_0428

 

Довідка: Форум відбувся в рамках проєкту «Дослідження впливу та внеску громадянського суспільства у процес відновлення та розвиток громад», який організовує Інститут «Республіка» за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

100 і 1 вакансія для громадських активістів та активісток

Новий проєкт АЮКУ допомагатиме залучити молодь до антикорупційної діяльності

Мешканці Дмитрівської громади надали пропозиції щодо реалізації майбутньої Стратегії розвитку громади

“Шкільні коворкінги у Пирятинській громаді: досвід започаткування та функціонування під час війни”

Опитування щодо потреб у психосоціальній підтримці