Як покращити контент на сайтах та у соцмережах ВЦА Луганщини і Донеччини

Досліджуючи контент сайтів та сторінок у соцмережах обласних та місцевих ВЦА Донеччини та Луганщини, експерт(к)и ГО «Громадська ініціатива Луганщини» та ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» ...

Додано:
lekotan

pexels-yankrukov-7793697
Як покращити контент на сайтах та у соцмережах ВЦА Луганщини і Донеччини

Досліджуючи контент сайтів та сторінок у соцмережах обласних та місцевих ВЦА Донеччини та Луганщини, експерт(к)и ГО «Громадська ініціатива Луганщини» та ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» зафіксували засилля запозиченого контенту, суху подачу текстів канцелярською мовою, занадто складні речення тощо. Щоб обговорити, як можна покращити інформування мешканців своїх громад, на початку липня у Києві було організовано кругли стіл «Залучення громадськості Сходу до відновлення своїх громад» за участі експертів/ок та комунікаційників/ць. Про це детальніше читайте тут

Резюмуючи, як можна покращити комунікацію між мешканцями громад, медійниками і владою, працювати більш прозоро, розповідати про роботу органів влади більш зрозуміло, залучати активних громадян до прийняття рішень, експерт(к)и рекомендували зробити таке: 

  1. На фб сторінці продумайте певні “рубрики”/хештеги, визначте, що буде подаватися щодня, щотижня на постійній основі. Іноді інформацію, яка повторюється циклічно, варто запакувати у тижневий чи щомісячний дайджест.
  2. Не захоплюватися запозиченням матеріалів з інших офіційних ресурсів, якщо вони не стосуються вашого регіону/громади або її мешканців (чи ВПО). Краще давати менше повідомлень, але більш змістовних та корисних громаді, ніж просто забивати стрічку перепостами.
  3. Вітаючи переможців змагань, конкурсів чи з професійними святами, розкажіть про тих людей, яких ви вшановуєте. Дайте декілька цікавих фактів про них чи їхні історії успіху. Це формуватиме рольові моделі для інших.
  4. Більше інформуйте про результати роботи всіх департаментів ВЦА (що відбувається в економіці, аграрному секторі, медицині, бізнесі, культурі і т.п)
  5. Більше давайте інформації про те, що відбувається у різних громадах. Адже тільки ВЦА мають ресурс, щоб зібрати таку інфо. Розповідайте, як живуть люди, що робить керівництво громад тощо. Що сталося з підприємствами, які раніше там працювали…
  6. Пишіть “людською мовою” — адже у рубриці НОВИНИ мають бути новини для пересічного мешканця (вашої умовної сусідки, друга). Для документів є інші розділи. І у новині давайте гіперпосилання на відповідні накази, розпорядження тощо.
  7. Описуйте РЕЗУЛЬТАТИ, а не процеси! До кожного інформпривода дайте короткий коментар фахівця, адже ці люди — ваші колеги, вони поряд! Таким чином спростите і роботу медійникам, які цитують ваші новини, і читаючи на вашому сайті, люди точно краще вас зрозуміють.
  8. Головне — людина, яке пише щось для сайту, має ставити питання питання: “Про що я хочу повідомити? Що нового сталося?” і замість витрачати час на безглузде цитування наказів чи розпоряджень, в яких все одно ніхто не буде розбиратися, дайте короткий текст, але чіткий і зрозумілий з поясненням фахівця. Ви витратите той самий час, тільки з користю. І зробите ваших співробітників видимими, доступними. 
  9. Робіть заготовки — хороший бекграунд (історію питання, додаткову інфо по темі) швидко можна додати до будь-якого інформприводу. Або “скелет” релізу майбутньої події. Порівнюйте з попередніми періодами, давайте цікаві факти/цифри, які ілюструють результати, прогрес або пояснюють причини проблеми. 

#IRF 

Захід організований ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Залучення громадськості Cходу України до відновлення своїх громад», який підтримується МФ «Відродження». Проєкт реалізується ГО «Громадська ініціатива Луганщини» у співпраці з ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ГО «Центр політико-правових реформ» та ГО «Асоціація «Відродження та Розвиток».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?

“Варіанти дій”: нова YouTube-програма, присвячена людській історії

«Від нас залежить, якими будуть наші громади». У Луцьку відбувся форум «Рушій невтраченої демократії»

Клуб 2.0 чи творчий простір: створення у громаді Центру культурних послуг

Східний Варіант запустив нову YouTube-програму про міжнародну допомогу