Як «Попередити корупцію просто» — пояснюємо в експлейнерах на Суспільному

Як отримати водійське посвідчення без хабаря? Уникнути здавання грошей «на штори» у школі? Оформити дитину у садок онлайн — без «заплатити, щоб домовитися»? Про правильний алгоритм дії у тих чи інших ...

1x2_Попередити корупцію просто
Як «Попередити корупцію просто» — пояснюємо в експлейнерах на Суспільному

Як отримати водійське посвідчення без хабаря? Уникнути здавання грошей «на штори» у школі? Оформити дитину у садок онлайн — без «заплатити, щоб домовитися»? Про правильний алгоритм дії у тих чи інших корупційних ситуаціях — дивіться у циклі експлейнерів «Попередити корупцію просто» на місцевих каналах Суспільного (Суспільне Київ, Суспільне Харків, Суспільне Одеса тощо) між основними програмами та на ютуб-каналі Першого.

Проєкт «Попередити корупцію просто» — 15 анімаційних роликів, героями яких стала українська родина Принциповичів — вони постійно стикаються з проявами побутової корупції. У кожній серії родина доводить, що більшість кейсів про корупцію у сфері освіти, медицини та адміністративних послуг — це історії про незнання своїх прав або небажання їх відстоювати.

Читайте також: На Суспільному стартує цикл програм «Психологія корупції»

«Через недостатній рівень знань про антикорупційне законодавство України та міжнародні стандарти, про свої права та обов’язки, люди часом обирають найкоротший шлях для “вирішення проблем” та досягнення своїх цілей, тобто звертаються до корупції. Часом це свідоме рішення, але часом учасники навіть не усвідомлюють своєї участі у корупційних схемах. Наш проєкт покликаний підвищити обізнаність громадян та дати їм інструменти протидії корупційним проявам. Ми хочемо пояснити, що побутовій корупції можна протистояти, іноді достатньо не толерувати її», — сказала креативна продюсерка Суспільного Ірина Первишева.

Виробництвом експлейнерів займалася компанія «Kukuruza production». Вони виграли відкритий мистецький конкурс.

«Наразі, для нас як для продакшену, який має вагому частину проєктів соціального характеру, дуже важливо реалізовувати ті проєкти, які мають вплив на суспільство. Ми прагнемо створювати контент, що не лише розважає або навчає, але й стимулює обговорення соціальних питань, сприяє усвідомленню важливих тем і сприяє позитивним змінам у громадському уявленні. Наша команда вірить у потужність медіа як інструменту для висвітлення соціокультурних проблем, спонукання до діалогу та формування нових поглядів. Ми прагнемо творити вміст, який відзначається не лише якістю виконання, але й важливістю та актуальністю в контексті сучасного суспільства», — пояснює свою участь у проєкті продюсерка «Kukuruza production» Надія Клепініна.

Завдяки проєкту «Попередити корупцію просто» глядачі навчаться відрізняти випадки побутової корупції, знатимуть, як поводитися з тими, хто пропонує корупційну схему та куди в цих випадках треба скаржитися насамперед.

Перші серії проєкту «Попередити корупцію просто» вже доступні для перегляду: 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні. 

*Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона