Як працює Громадський центр сприяння доступу до правосуддя на Київщині?

Для мешканців Бучанського району Київської області вже протягом трьох місяців працює Громадський центр сприяння доступу до правосуддя. Центр було створено за підтримки Програми USAID «Справедливість ...

pexels-engin-akyurt-3228878
Як працює Громадський центр сприяння доступу до правосуддя на Київщині?

Для мешканців Бучанського району Київської області вже протягом трьох місяців працює Громадський центр сприяння доступу до правосуддя. Центр було створено за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх». Діяльність центру забезпечує Луганська обласна громадська правозахисна жіноча організація «Чайка», яка за понад двадцять років роботи у сфері захисту прав жінок, протидії корупції та підвищення громадської свідомості успішно реалізувала більш ніж 30 проєктів. З 2014 року організація активно сприяє інтеграції внутрішньо переміщених українців у приймаючі громади.

Ідея створення інституції, яка б полегшила доступ вразливих груп населення до якісних юридичних послуг, виникла у ЛОО «Чайка» у 2022 році після успішної реалізації проєкту «Інформаційно-документальна допомога пенсіонеркам Бородянської ОТГ по відновленню їх зруйнованого та пошкодженого житла», й надалі була підтримана представниками Бородянської селищної територіальної громади.

Фахівці Громадського центру безоплатно надають правовий супровід щодо питань, пов’язаних з наслідками війни, у тому числі допомагають у відновленні втрачених документів та консультують щодо отримання компенсації за втрачене, зруйноване чи пошкоджене внаслідок російського вторгнення житло або інше майно. 

Для публікації

Головна особливість центру полягає в тому, що він у першу чергу направлений на допомогу маломобільним громадянам та людям похилого віку, яка забезпечується роботою мобільної громадської приймальні з виїздами до місць проживання таких громадян. Також мешканці громад можуть безпосередньо звернутись за допомогою фахівців до стаціонарного консультаційного пункту, який знаходиться у смт Бородянка або в разі нагальної потреби на гарячу телефонну лінію за номерами: + 380 95 651 61 83, +38 098 079 40 23.

Для отримання допомоги ви можете попередньо залишити заявку на сторінці організації чи у чат-боті.

Хто може звернутися за безоплатною юридичною допомогою до Громадського центру сприяння доступу до правосуддя:

  • соціально вразливі та маломобільні громадяни похилого віку;
  • особи з інвалідністю;
  • малозабезпечені люди;
  • багатодітні родини;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • інші громадяни, що мають юридичні проблеми внаслідок війни.

За час роботи центру відбулося 11 виїздів громадської мобільної приймальні (загалом заплановано 40 виїздів), було надано консультації більш ніж 60 мешканцям. Частина консультацій мобільної громадської приймальні проходили у модульних містечках для тимчасового проживання ВПО. Також вже сформовано групу активістів з-поміж місцевих жителів, які активно сприяють взаємодії фахівців центру з місцевими мешканцями. Громадяни мають можливість звернутися за консультацією до стаціонарного консультаційного центру у смт Бородянка, а з будь-якого населеного пункту Бучанського району – по гарячій лінії.

Юридичні кейси, з якими найчастіше звертаються мешканці деокупованих громад до фахівців центру:

  • відсутність правоустановчих документів на пошкоджене або зруйноване житло як на деокупованих, так і на тимчасово окупованих територіях;
  • претензії щодо актів обстеження на пошкоджене або зруйноване житло;
  • неправомірні вимоги сплати за ненадані комунальні послуги щодо пошкодженого або зруйнованого житла;
  • проблеми з одержанням соціальних виплат від держави та допомоги від міжнародних організацій;
  • неправомірні рахунки за надані послуги у медичних закладах;
  • питання виплати кредитів та іпотек за пошкоджене або зруйноване житло;
  • проблеми поділу майна, отримання спадщини, яка була знищена або пошкоджена внаслідок військових дій.

З кожною територіальною громадою, де працює ЛОО «Чайка», підписано меморандуми про співпрацю, які передбачають тісну взаємодію організації з керівництвом, фахівцями та спеціалістами профільних відділів адміністрацій задля ефективної роботи з мешканцями громад та висвітлення діяльності центру.

За результатами роботи Громадського центру сприяння доступу до правосуддя фахівцями проєкту буде проаналізовано та узагальнено інформацію щодо правових прогалин, виявлених в процесі звернень мешканців звільнених громад Київської області. Напрацювання будуть сформовані у дорожні карти впровадження інноваційних механізмів наближення юридичної, правової та іншої невідкладної допомоги та запропоновані органам державної влади і місцевого самоврядування для удосконалення нормативно-правової бази й покращення доступу до правосуддя. Також планується випуск посібника «Особливості організації юридичної допомоги з питань компенсації за пошкоджене та знищене житло на деокупованих територіях».

Звернутись за послугами центру громадяни можуть за адресою: смт Бородянка, вул. Семашка, 1-а або за телефонами гарячої лінії + 380 95 651 61 83, +38 098 079 40 23.

Ми чекаємо на вас: з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю та з 10:00 до 15:00 у суботу.

Контакт для ЗМІ: +38 098 456 69 79 Леся.

Ця публікація здійснена за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх». Погляди авторів, викладені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.


Тематика публікації:                      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я