Як протидіяти психологічному насильству стосовно дітей

Обговорювали у Чугуївській міській раді 13 липня.Модератор кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA «ДУМАй!», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної ...

Додано:
kobzar

20210713_121403
Як протидіяти психологічному насильству стосовно дітей

Обговорювали у Чугуївській міській раді 13 липня.

Модератор кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA «ДУМАй!», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак представив результати дослідження, проведеного у Чугуївській міській територіальній громаді в межах проєкту «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини».  

В якості ілюстрації такого насильства до уваги працівників управління соціального захисту, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, представників Чугуївського районного управління поліції, волонтерів громадських організацій та педагогів було запропоновано документальну стрічку з репертуару Docudays UA «Лізо, ходи додому!» (режисерка Оксана Бурая, Литва/Естонія).

У фільмі показана історія маленької Лізи, яка росте в родині, де за постійними випивками, «святами» та порожньою балаканиною не знаходиться місця для батьківської турботи, уважного спілкування з дитиною. Саме тому Ліза часто тікає з дому…

Після перегляду учасники заходу обговорили, які форми домашнього насильства були показані в стрічці, поділилися досвідом протидії насильству щодо дітей у Чугуївській громаді, накреслили шляхи спільного вирішення питань, пов’язаних із реагуванням на ситуації, коли неповнолітні стають свідками домашнього насильства.

Адже ці діти теж зазнають психологічних травм та є постраждалими від насильства. Саме цьому аспекту проблеми й присвячено значну увагу в брошурі «Діти – свідки домашнього насильства. Що робити, щоб на Чугуївщині стали видимими такі діти?», підготовленій фахівцями Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» разом із експертами Харківського національного університету внутрішніх справ та інших інституцій. У ній містяться й рекомендації та поради щодо підвищення ефективності роботи з дітьми-свідками (очевидцями) домашнього насильства.

Як зазначила заступник міського голови – керуюча справами виконавчого комітету Чугуївської міської ради Людмила Макаренко, в умовах економічних потрясінь та несталої правової системи ми все одно маємо захищати дітей, обгорнути їх турботою, виводити з кризового стану. «У діяльності з запобігання та протидії домашньому насильству кожен із нас має починати з себе, адже ми повинні зупинити жорстокість у суспільстві!» – наголосила Людмила Макаренко.

20210713_111028

Зауважимо, що захід відбувся у рамках ініціативи «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини», яка впроваджується кіноклубом медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» у партнерстві з Чугуївським місцевим центром з надання БВПД. Ініціатива реалізується в межах «Кампанії з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння ГО «Докудейз».


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання