Як розвиватися самим і будувати мир навколо себе, розповів полтавській молоді відомий правозахисник Ярослав Мінкін

Учора, 22 вересня, з нагоди відзначення Міжнародного дня миру до Полтави завітав відомий івано-франківський правозахисник Ярослав Мінкін. Громадський активіст зустрівся з учнями/ученицями та ...

Додано:
Ksenia Yanko

Як розвиватися самим і будувати мир навколо себе, розповів полтавській молоді відомий правозахисник Ярослав Мінкін

Учора, 22 вересня, з нагоди відзначення Міжнародного дня миру до Полтави завітав відомий івано-франківський правозахисник Ярослав Мінкін. Громадський активіст зустрівся з учнями/ученицями та студентами/студентками полтавських навчальних закладів та провів дві інтерактивні лекції на тему «Культура миру як наріжний камінь розвитку суспільства» у Полтавському національному педагогічному університеті та в Обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді.

­– Працюючи по всій Україні протягом багатьох років, бачу в Полтаві особливий соціальний капітал. Для виходу з економічної й політичної кризи одному з відомих культурних центрів країни вкрай необхідно розвивати саме креативні навички молоді, –  вважає Ярослав Мінкін. – Новий відкритий світ вже багато років потребує особистостей, які б використовували власні таланти задля розбудови миру й розвитку громадянського суспільства.

– Головним завданням цих двох лекцій було долучити полтавську молодь до дискусії про мир, становлення миру, побудову громадянського суспільства, – говорить співорганізаторка заходів Ксенія Янко. – на лекцію у Педагогічному університеті ми також запросили учнів та учениць Полтавського багатопрофільного ліцею. Особисто я була здивована цікавому збігу: більшість із них навчаються у правознавчій групі. Приблизно за годину у Центрі естетичного виховання на нас чекала зустріч із майбутніми журналістами і журналістками.

Залежно від віку та потреб аудиторії, характер лекцій дещо змінювався. У розрізі становлення миру з учнями/ученицями та студентами/студентками обговорювали питання ідентичності, можливості для особистісного й професійного зростання, розглядали теорії розвитку суспільства, зокрема, теорію креативного класу, а також з’ясовували загальну причину конфліктів у світі.

– Із лекції я запам’ятав, що кожна людина – це особистість. Мені сподобалось як проводили її (усі ці міні-ігри на розпізнавання ідентичностей), і що нам розповідали про мир та життя людей із погляду сучасності, – ділиться враженнями восьмикласник Андрій Афанасьєв.

Вихованка зразкового художнього колективу «Юний журналіст» при Центрі естетичного виховання Вікторія Шульга розповідає, що зі своєю школою також долучилася до відзначення Міжнародного дня миру, який святкували напередодні 21 вересня.

– Тема миру дуже актуальна зараз. Бо у світі, мабуть, не лишилось жодної насправді мирної країни. За таких умов людям важливо розуміти, що кожен із них може власними діями примножити мир, якого сьогодні так не вистачає, ­– вважає одинадцятикласниця Вікторія.

1 36 7 9

Лекції відбулись у рамках  всеукраїнської акції «День миру in UA 2017», яку підтримали близько 70 організацій у 20-и областях України. Акція «День миру in UA 2017» є частиною проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», який реалізовує ГО «Молодіжна  організація «СТАН» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Всеукраїнська акція також проходить в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи