Як ШІ стає союзником у боротьбі з дезінформацією

28-29 серпня Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу продовжила розбиратись в ШІ і провела вебсемінар “Штучний інтелект і медіаграмотність: інструменти та ...

Додано:
aup

iScreen-Shoter-zoom.us-240829164756
Як ШІ стає союзником у боротьбі з дезінформацією

28-29 серпня Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу продовжила розбиратись в ШІ і провела вебсемінар “Штучний інтелект і медіаграмотність: інструменти та рекомендації”. 

Штучний інтелект стає частиною багатьох сфер життя. Наприклад, поєднання ШІ та медіаграмотності може забезпечити більш ефективну боротьбу з дезінформацією та допомогти людям стати більш критичними споживачами в часи цифрової ери. Тому не дивно, що ця тема викликала такий інтерес. 

Протягом двох днів, не дивлячись на відключення світла, 30 учасників вебсемінару продовжували поглиблювати свої знання в темі ШІ, вчилися робити точні запити, щоб отримати необхідне від ШІ, а також дискутували на тему використання ШІ в боротьбі з дезінформацією. 

 

iScreen-Shoter-zoom.us-240828153657

Валерій Іванов, президент Академії української преси, доктор філологічних наук, професор, зазначив: “Штучний інтелект стрімко увірвався у наше повсякденне життя. Це потужний помічник, але і потужний елемент дезінформації. Тому навички спілкування з ШІ мають бути обов’язковою компетенцією кожної людини”.

Максим Запорожченкоменеджер медіаосвітніх програм АУП, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського ОІППО, зауважив: “Під час нашого вебсемінару всі учасники виконують невелике домашнє завдання, пов’язане з викладанням їх предмету. І варто відзначити, що демонстрація виконаного завдання – це не просто про оцінювання чи рекомендації, це блок справжнього взаємонавчання та безцінного обміну ідеями, навіть такими, які не завжди можуть запропонувати досвідчені тренери. Ми надзвичайно радіємо, коли вчителі проявляють творчість та креативність у своїх підходах”. 

Андрій Юричко, медіатренер, журналіст, кандидат філологічних наук, викладач КНУ імені Тараса Шевченка, прокоментував: “Учні та студенти активно використовують LLM для навчання та творчості. Вчитель має не лише вміти робити те саме краще, але ще й навчити всіх бажаючих працювати з цими моделями ефективно. За два дні ми розказали і про лайфхаки у роботі зі штучними моделями, і поділилися працюючими інструментами, лінками, ресурсами, які всі ці навички покращують”.

На вересень АУП запланувала ще 2 вебсемінари на цю тематику, тож ще є шанс долучитись за посиланням.  

Gefördert durсh die Bundesrepublik Deutschland

За підтримки Федеративної Республіки Німеччина


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади