Як у Полтаві лікують наркозалежність?!

Наприкінці минулого тижня на Полтавщину завітала велика делегація редакторів і журналістів, щоб ознайомитися з інноваційними підходами у роботі з людьми, які вживають наркотики. За підтримки ...

Додано:
Ольга

Пресвізит у Полтаву 4.09 (45)
Як у Полтаві лікують наркозалежність?!

Наприкінці минулого тижня на Полтавщину завітала велика делегація редакторів і журналістів, щоб ознайомитися з інноваційними підходами у роботі з людьми, які вживають наркотики. 

За підтримки Міжнародного благодійного фонду “Альянс громадського здоров’я” представники медіа з різних регіонів побачили, як працює програма замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) та поспілкувалися з її учасниками, дізналися експертну думку нарколога про легалізацію медичного канабісу, відвідали виробничий центр реінтеграції для людей, які опинилися у складних життєвих обставинах, ознайомилися з профілактичними послугами для наркозалежних у спеціальних ком’юніті-центрах.

Пресвізит у Полтаву_1

Головний лікар КП “Полтавський обласний наркологічний диспансер Полтавської обласної ради” Ігор Мацицький розповідає про формування залежності та ефективність замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).

Також Ігор Мацицький пояснив механізми надання допомоги людям, які вживають наркотики, відзначивши важливість психологічної складової лікування і допомоги за принципом “рівний-рівному” (коли консультування проводять ті, хто подолали залежність). 

Пресвізит у Полтаву_2

Після лекції з основ наркозалежності редактори та журналісти мали змогу особисто побачити роботу сайту ЗПТ (місця, де видається замісна підтримувальна терапія).

Пресвізит у Полтаву 4.09 (45)

Всі охочі могли поспілкуватися з відвідувачами та почути їхні історії від залежності до тверезості.

Пресвізит у Полтаву 4.09 (33)

Про дотримання конституційних прав і свобод людей, які живуть із наркозалежністю, учасникам пресвізиту розповіла регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Віра Яковенко.

Пресвізит у Полтаву 4.09 (63)

Не менш цікавим виявився кейс роботи з поліцією щодо дотримання прав наркозалежних. Про ці досягнення розповіла керівниця відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Марина Зінюха. Як вона зазначила, в її організації проводиться активна роз’яснювальна робота серед поліцейських, зокрема про те, що наркозалежність – це хвороба.

Пресвізит у Полтаву 5

Такого успіху, за словами представників «Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю (ВОЛНА)» та «Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок (ВОНА)», було досягнуто завдяки наполегливій співпраці різних сторін – патрульної поліції, активістів, регіональної координаторки взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області та інших.

Пресвізит у Полтаву

Цікавим i пізнавальним став візит у навчально-виробничий центр БО “Світло надії”, адже саме тут люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть розпочати свою реінтеграцію в суспільство шляхом працевлаштування. В організації працюють швейний напрям та столярний цех, а працівники – це в тому числі й наркозалежні, які мають змогу отримувати ринкову зарплату.

Пресвізит у Полтаву 9

Завершився візит у Полтаву дискусійним клубом для журналістів, на якому учасники обговорили наркополітику сучасної України, шляхи її реформування та наближення норм до європейських стандартів.

Пресвізит у Полтаву 19

Матеріал створено за підтримки МБФ “Альянс громадського здоровя”, проєкту PITCH та Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Фото (с) Наталія Кравчук


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я