Як у Смідинській громаді сприяють відкриттю власної справи
Сприяти започаткуванню власної справи місцевими жителями та переселенцями – одне із завдань проєкту, що було реалізовано у Смідинській громаді цієї осені. Втілила його у життя громадська організація ...
Додано:
Дмитро Безвербний
Сприяти започаткуванню власної справи місцевими жителями та переселенцями – одне із завдань проєкту, що було реалізовано у Смідинській громаді цієї осені. Втілила його у життя громадська організація «Смідин» у партнерстві з місцевою владою за підтримки українсько-німецької програми «Київський діалог» та Волинського Інституту Права.
«Однією з найактуальніших проблем нашої громади є високий рівень безробіття місцевих жителів та переселенців віком від 25 до 35 років. Один із варіантів її вирішення – це започаткування бізнесу. Але більшість людей погано обізнані в цьому. Щоб покращити їх знання, ми вирішили організувати декілька тематичних заходів», – розповідає представниця ГО «Смідин» Олена Крук.
Зокрема, з вересня по жовтень у Смідині відбулося два тренінги для молоді. Їх учасники дізналися більше про напрацювання бізнес-ідеї та бізнес-плану, ознайомилися з важливими моментами підприємницької діяльності в Україні, краще зрозуміли, які навики необхідні для ведення власної справи.
Також в рамках проєкту було організовано рольову гру «Світ громад». Завдяки їй усі зацікавлені мали змогу вдосконалити критичне мислення, покращити вміння ведення ділових переговорів, розвинути підприємливість та навики стратегічного планування.
Крім цього, у жовтні відбувся круглий стіл, який зібрав на одному майданчику підприємців, місцеву владу та всіх, кому цікава тема підприємництва. Учасники заходу спілкувалися про проблеми, з якими зіштовхуються бізнес, та обговорили шляхи їх вирішення.
Фінальним публічним заходом проєкту став візит трьох переселенців, які мешкають у Смідинській громаді, до Агенції регіонального розвитку Прибужжя (м. Володимир). Учасники поїздки ознайомилися з роботою цієї організації та, зокрема, із тими напрямками, які стосуються підтримки бізнесу.
«Кожен захід був по-своєму цікавий. Я отримала не лише цінні знання, а й заряд мотивації для власного розвитку. Важливим було і те, що цей проєкт об’єднав людей, які вже мають власну справу або ж тільки планують цим займатися. Ми краще познайомилися і взагалі більше дізналися про бізнес-ідеї одне одного», – ділиться враженнями Євгенія Лаврентьєва, яка приїхали до Смідина з Бахмута.
До слова, в межах проєкту вона також пройшла онлайн курси з «Моделювання бізнес-процесів» та «Базова психологічна допомога в умовах війни». Нині Євгенія на волонтерських засадах надає всім зацікавленим місцевим жителям та ВПО консультації щодо створення бізнесу і наповнює сайт громади відповідною інформацією.
«Вважаю, що проєкт був успішно реалізований. Завдяки йому нам вдалося підвищити обізнаність людей щодо започаткування власної справи та залучити активних переселенців до процесів розвитку громади. Ще один важливий результат – це поява місцевого інформаційно-консультаційного центру створення та розвитку підприємництва. Якщо ви хочете мати свій бізнес, але не знаєте з чого почати, то звертайтеся сюди за порадами», – зазначає Олена Крук.
Вона додає, що команда ГО «Смідин» не зупиняється на досягнутому. Вони і надалі планують організовувати різноманітні тематичні заходи у цьому напрямку.
Матеріал підготовлено у рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи, що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.