Як українська благодійність змінює національну свідомість

Благодійна діяльність – надзвичайно важлива соціально значуща функція, це причетність до розв'язання нагальних проблем суспільства. Благодійність є маркером розвинутого суспільства, виміром ...

Додано:
NewsAUC

GERMANY-UKRAINE-RUSSIA-CONFLICT-DEMONSTRATION
Як українська благодійність змінює національну свідомість

Благодійна діяльність – надзвичайно важлива соціально значуща функція, це причетність до розв’язання нагальних проблем суспільства. Благодійність є маркером розвинутого суспільства, виміром духовності, показником морально-етичних цінностей та гуманістичних відносин у суспільстві. Тож надзвичайно важливо аналізувати зміни у тенденціях благодійності, оскільки вони є частиною національної свідомості.

Війна навчила українців благодійності. Зараз українці донатять та займаються волонтерством більше ніж раніше. За результатами Всесвітнього індексу благодійності за 2010 рік Україна зайняла 151 місце. Через 11 років, у 2021 ми увійшли в ТОП-10 рейтингу країн, які за останні п’ять років продемонстрували найбільший ріст і зайняли 20 місце серед 114 країн.

Українці розуміють, що немає маленьких пожертв і, поєднуючи зусилля, можна досягти великих результатів, успіх зборів мотивує, а ми відчуваємо себе причетними до важливих справ. Прикладом цього є збори від «Телебачення Торонто», де визначається орієнтир для донатів до 100 грн, а далі маленькими внесками збирають гроші на велику мету – тепловізори, автівки тощо. Також приклад, що надихає – країна за лічені дні закриває збори на Байрактар.

Ми трансформуємось фізіологічно – бажання зробити світ кращим та добрішим впливають на наш мозок. Відчуття, викликане діями щедрості, експерти називають теплим ефектом свічення. Це описує приємне відчуття, яке ми отримуємо від допомоги іншим. Результати дослідження, опубліковані в журналі Nature Communications, показують, що надання конкретної підтримки може забезпечити унікальну користь для здоров’я шляхом зменшення тривоги та стресу. На думку авторів дослідження, люди процвітають соціальними зв’язками й отримують користь, коли вони служать добробуту інших.

Також цікавою знахідкою стало скетч-шоу «Волонтери про волонтерів», в якому волонтери, в легкому для сприйняття стилі, виглядають народними героями, для яких немає неможливого. Такі підходи змінюють нас, надають віри у власні сили, служать гарним прикладом для наслідування.

Війна згуртувала нас, і ми на шляху до позитивних змін національної свідомості. Ми вже розуміємо, що наша сила в підтримці один одного та єдності. Благодійність та волонтерство вже стали частинами життя більшості українців. Це все закарбовує нашу національну свідомість, посилює моральні та етичні цінності.

1В_Краснова_

 

Вікторія Краснова,

Операційна директорка ВГО «Асоціація правників України»

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

В "Дії" з'явилась комплексна онлайн-послуга е-Підприємець

Володимир-Волинська громада працює над творенням нової ветеранської політики

Розпочато сезон освітньо-наметових ФРІ-таборів для молоді

Організація стажування молоді в органах місцевого самоврядування: освітній серіал

Як працювати із зумовленими війною кризами в освіті?

«Час діяти, Україно!»: 150 переможців залучать на розвиток громад понад 40 млн грн