Як «Українська Волонтерська Служба» допомагає самотнім стареньким на прифронтових територіях
Спільнота громадської організації Українська Волонтерська Служба об’єднує сотні волонтерів у різних куточках України, які долучаються до добрих справ у своїх містах. Під час повномасштабного ...
Додано:
Українська Волонтерська Служба
Спільнота громадської організації Українська Волонтерська Служба об’єднує сотні волонтерів у різних куточках України, які долучаються до добрих справ у своїх містах. Під час повномасштабного вторгнення організація спрямувала свої ресурси на адресну допомогу стареньким, розповідаємо про волонтерську поміч Ба та Ді у матеріалі.
На початку повномасштабного вторгення команда Української Волонтерської Служби об’єдналась з благодійними фондами та партнерськими організаціями, аби долати наслідки війни та допомагати людям адресно. Свою діяльність організація спрямувала на підтримку тих, хто цього найбільше потребує – стареньким, які залишились без рідних або ж не мають можливості забезпечити свої потреби. Разом з БФ «Starenki», фондом «Відродження», Мальтійською службою допомоги та Пласт Одеса команда закуповувала продуктові набори для літніх, а також проводила адресний збір коштів на підтримку стареньких.
«Старенькі й до повномаштабного вторгнення потребували всебічної підтримки. Після 24-го лютого ця проблема тільки загострилася: відчуття тривожності, невизначеності та страху поєдналися із відчуттями самотності й непотрібності. Часті випадки, коли літні відмовлялися виїжджати зі своїми рідними з обстрілюваних населених пунктів та залишалися вдома самі. Що ж до самотніх бабусь та дідусів, то вони зіштовхнулися з відсутністю продуктів, неможливістю самостійно піти в аптеку та купити потрібні ліки, а інколи й відсутністю коштів. Однією з причин чому, варто допомагати стареньким є те, що вони соромляться просити про допомогу. Тому, якщо бачите бабусю або дідуся в скрутному становищі, поцікавтеся, яким чином ви можете бути для них корисними», – розповідає Тетяна Михайлишин, координаторка напрямку допомоги стареньким в УВС.
Волонтери «Української Волонтерської Служби» привозять пакунки добра додому до Ба та Ді, а у міста, де немає волонтерів набори допомагають доставити партнери «Glovo», «Нова Пошта» й «Укрпошта».
Зараз організація допомагає Ба та Ді з прифронтових міст Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Запорізької та Херсонської областей спільно з БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» у межах суб-гранту проєкту EU4CSOs Emergency Actions. За березень команда вже доставила пакунки добра для понад 200 стареньких.
Спільнота волонтерів УВС – це студенти, підприємці, маркетологи, айтівці, водії тощо: тобто усі, хто має сили та хочуть допомагати іншим, незалежно від віку, статі, сфери діяльності. Більшість із них зізнаються, що не волонтерили до початку повномасштабного вторгення, але пишаються тим, що роблять зараз та бачать у цьому своє покликання. Ділимось думками наших волонтерів:
«Допомагати необхідно усім, хто поруч, та старенькі іноді потребують цього чи ненайбільше. Я займаюсь волонтерством вже майже 9 місяців та бачу, що у людей бувають різні потреби, інколи літнім не вистачає хоча б живого спілкування та моральної підтримки, декому треба допомога з пошуком ліків або ж доставкою води. Допомагаючи людям, я відчуваю щиру радість, що мої дії приносять користь іншим. Якщо хоча б одній людині з десятків моя допомога виявилась необхідною та вчасною – значить я роблю те, що маю. Адже потім ця бабуся чи дідусь діляться світлом з іншими, а відтак світ стає кращим та добрішим», – ділиться Євген Сидельников, волонтер з Миколаєва.
«На початку повномасштабного вторгнення у волонтерських чатах в Telegram публікували безліч контактів стареньких, які залишились самі та їх рідні просили допомогти хоч якимись продуктами та ліками. У Харкові дійсно були зруйновані або закриті більшість аптек, біля магазинів кілометрові черги, на вулиці лютневі морози. У стареньких навіть і були гроші, аби придбати необхідне, проте фізично їм дуже важко шукати необхідне у холоді та без транспорту. Ми з чоловіком, Павлом, спочатку доставляли стареньким ліки та продукти, які були у нас в запасах. Далі приєдналися до команди УВС та майже рік спільно доставляємо допомогу Ба та Ді. Мої близькі зараз знаходяться у тимчасовій окупації. Я вірю у взаємозв’язок речей у всесвіті, тож допомагаючи тут харків’янам, сподіваюся, що моїм рідним хтось теж допомагає», – коментує Юлія Овчарук, волонтерка з Харкова.
З більшістю стареньких волонтери підтримують зв’язок надалі та отримують інформацію про їхні потреби, аби також допомагати їм власними силами.
Долучайтесь до волонтерства у будь-якій сфері, яка вам цікава, та творіть добрі справи власноруч!
Шукайте можливості для себе на Волонтерській Платформі: https://platforma.volunteer.country/
Для довідки: Публікація підготовлена ГО «Українська Волонтерська Служба» у межах суб-гранту проєкту EU4CSOs Emergency Actions за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Українська Волонтерська Служба» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
#StandWithUkraine #ПрямуємоРазом #EU4CSOsEmergencyActions