Як в столиці батьки сплачують аліменти?

Аліментами, відповідно до чинного законодавства, називаються кошти, котрі виплачуються дитині одним із батьків. Тобто, ці кошти є власністю дитини і батьки (опікуни) повинні витрачати їх на користь ...

Додано:
viktoria1008

shoes-505471-848x450
Як в столиці батьки сплачують аліменти?

Аліментами, відповідно до чинного законодавства, називаються кошти, котрі виплачуються дитині одним із батьків. Тобто, ці кошти є власністю дитини і батьки (опікуни) повинні витрачати їх на користь дитини. Аліменти батьки можуть сплачувати добровільно. Якщо компромісу досягти не вдається, далі рішення за судом. Багатьох батьків цікавить питання чи зобов’язані вони платити аліменти на дитину, яка навчається в 2019 році. Законодавством передбачено, що платити батьки повинні до повноліття. Однак, якщо дитина ще навчається у виші, тоді батьки зобов’язані підтримувати її фінансово до 23-річчя.

“У столиці з початку року державні виконавці стягнули 120 мільйонів гривень на користь 12 тисяч дітей”, – повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві Станіслав Куценко.

Так, наприклад, Подільським відділом виконавчої служби міста Києва було відкрито виконавче провадження про стягнення з батька Ярослава на користь матері Наталії аліментів у розмірі ¼ частини заробітку (доходу) щомісячно на утримання сина Дмитра 2004 року народження починаючи з 20.02.2008 і до досягнення ним повноліття. Вищевказане виконавче провадження перебувало на виконанні з 2008. Згідно довідки-розрахунку у боржника утворилася заборгованість зі сплати аліментів у розмірі 220 980,26 грн. У 2018 році державним виконавцем винесено постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 50% заборгованості, що становила більше 97 тисяч гривень. У ході проведення виконавчих дій та вжиття заходів щодо боржника про обмеження його прав у виїзді за межі України, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю, боржником погашено заборгованість у розмірі 220 980 тисяч гривень та сплачено штраф на користь стягувачки у розмірі більше 97 тисяч гривень

У Дарницькому  відділі виконавчої служби  міста  Києва перебуває провадження про  стягнення аліментів з батька Віталія на користь матері  Ірини на утримання малолітньої дитини, сина Віталія Віталійовича, 2009 року народження в розмірі 10 000 тисяч грн щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини починаючи з 2015 року і до досягнення ним повноліття.  Борг за період з 2015 року по 2019 складав більше 250 тисяч гривень  На початку травня 2019 до відділу надійшла квитанція від боржника про погашення заборгованості по вищевказаному провадженню на суму 251 тисячу гривень.

У Солом’янському відділі виконавчої служби столиці перебуває виконавче провадження про стягнення з батька аліментів на утримання доньки Марії 1999 року народження та доньки Софії 2003 року народження  в розмірі ½ частини всіх видів заробітку боржника до досягнення дітьми повноліття, починаючи стягнення з .2004 року. Заборгованість станом на початок травня 2019становила більше 300 тисяч гривень. На рахунок обліку депозитних сум надійшли коштидля погашення повної суми заборгованості, які державним виконавцем перераховано на реквізити стягувача.  

Очільник Столичної юстиції Станіслав Куценко нагадав, що  відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти. Для того, щоб отримати аліменти, один із батьків, з ким мешкає дитина, має право звернутися до суду з відповідним позовом. У такому випадку аліменти на дитину присуджуються або як частка від заробітку, або у вигляді конкретно визначеної суми. 

Справи розглядаються місцевими судами за місцем проживання чи реєстрації відповідача. У разі видачі судом виконавчого документу, стягувач може самостійно надіслати виконавчий документ за місцем роботи боржника або отримання ним інших доходів із заявою про здійснення відрахування аліментів, або подати заяву разом із оригіналом виконавчого документу для примусового виконання до органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця. 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я