Як великі мовні моделі змінюють медіаосвіту: висновки та перспективи
3-4 грудня 2024 року Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провела дев’ятий заключний вебсемінар на тему “Штучний інтелект і медіаграмотність: інструменти та ...
Додано:
aup
3-4 грудня 2024 року Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провела дев’ятий заключний вебсемінар на тему “Штучний інтелект і медіаграмотність: інструменти та рекомендації”.
Учасники вебсемінару мали змогу не лише дізнатися про новітні розробки у сфері штучного інтелекту, а й обговорити питання етики, відповідальності та викликів, які виникають під час їх застосування. Важливим аспектом програми стало ознайомлення з практичними кейсами використання ШІ в освіті, журналістиці та інших галузях.
Валерій Іванов, президент Академії української преси, доктор філологічних наук, професор, зазначив:
“Безпрецедентна популярність цієї тематики (більше тисячі заявок на участь) свідчить про високу актуальність використання мовних моделей як в практиці журналіста, так і викладача медіаграмотності. Ми будемо продовжувати аналіз актуальних питань, пов’язаних із ШІ”.
Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм АУП, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського ОІППО, зауважив:
“Якщо порівнювати наш перший тренінг з цієї тематики і той, що відбувся — кількість матеріалу збільшилась орієнтовно на третину. Це яскрава ілюстрація того, що ця індустрія дуже стрімко розвивається, мова йде не про роки і навіть не про місяці, а про тижні і дні”.
Андрій Юричко, медіатренер, журналіст, кандидат філологічних наук, викладач КНУ імені Тараса Шевченка, прокоментував:
“Світ Великих мовних моделей зараз знаходиться на такому собі перспективному роздоріжжі — компанії будуть вкладати в те, що людям буде потрібно. Але для цього ці інструменти треба протестувати та дати спробувати масам. Для нас це можливість вивчити, розібратись і приміряти як інструменти-LLM можуть увійти у робочі процеси, покращити їх, прискорити та удосконалити”.
В наступному році на вас чекає багато цікавих тем, а щоб нічого не пропустити, підписуйтеся на наш Telegram-канал.
Gefördert durсh die Bundesrepublik Deutschland
За підтримки Федеративної Республіки Німеччина