Як волинські депутати та посадовці стали кращою версією себе

Депутат чи депутатка високого професійного рівня – це не лише людина із значним практичним досвідом, а й хорошими теоретичними знаннями. І якщо практика однаково доступна для всіх народних обранців ...

рожище_тренінг 1
Як волинські депутати та посадовці стали кращою версією себе

Депутат чи депутатка високого професійного рівня – це не лише людина із значним практичним досвідом, а й хорошими теоретичними знаннями. І якщо практика однаково доступна для всіх народних обранців (аби було бажання), то з теорією складніше. Адже різноманітні профільні навчання в обласних центрах відбуваються частіше, ніж в містечках, селищах чи селах.

титулка

Тому тренінги, що у жовтні-листопаді відбулися в Любешові та Рожищах, стали певною мірою рідкісною можливістю для депутатів та посадовців місцевого самоврядування покращити свої теоретичні знання.

«Їх тема – «Взаємодія з населенням, як основа сталого розвитку громади та якісної реалізації реформ. Форми та інструменти залучення мешканців у процеси прийняття рішень». Адже ефективний депутат не лише той, який відвідує сесії, а той, хто фахово представляє інтереси своїх жителів. Для того, щоб це робити, не обійтися без теоретичних знань. Саме тому, наша організація проводить ці навчання, щоб всі, хто взяв у них участь, став кращою версією себе», – зазначає керівниця громадської організації «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

Гайдучик_Любешів

Тренінги були побудовані з декількох частин. На початку йшлося про принципи публічності органів місцевого самоврядування і як це проявляється на практиці. Далі йшла мова про те, як мають депутати працювати в окрузі і про їх повноваження в раді. Також чимало спілкувалися й про теорію та практику депутатського звітування. В третій частині навчання присутні мали змогу ознайомитися із законодавчими особливостями місцевих ініціатив, громадських слухань та інших інструментів локальної демократії.

рожище_тренінг 1

любешів_тренінг_1

Важливо, що присутні не лише слухали, а й задавали питання та дискутували. Зокрема, багатьох цікавили особливості запитів та звернень і як норми законодавства, що їх регламентують, співставляються з практикою.

«Вчитися ніколи не пізно. Тому, будь-яке навчання є корисним. Багато з того, що чув, я вже знав, але є й ті моменти, які почув вперше. Отримані знання буду надалі використовувати в своїй роботі. Шкода, що всі депутати не змогли прийняти участь в цьому тренінгу. Але сподіваюся, що ті, хто брав участь в навчанні, передадуть  почуту інформацію своїм колегам, які пропустили цей захід», – зауважив учасник тренінгу, секретар Любешівської селищної ради Юрій Боснюк.

 Боснюк

Довідково:

Тренінги були реалізовані в рамках проєкту Волинського Інституту Права «Запровадження якісної комунікації та взаємодії влади та громади для успішної реалізації реформ»  за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції

Закарпаття активно підвищує енергетичну стійкість

«Огляд у гінеколога\-ині»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

“Перевідкрити Закарпаття — перевідкрити Україну”: стартував 5-й форум Re:Open Zakarpattia

Де переселенці можуть отримати безоплатну юридичну допомогу? Добірка актуальних ініціатив

Як інноваційні рішення змінюють життя в Підгородненській, Перещепинській, Новоодеській та Казанківській громадах