Як ВПО відновити втрачене свідоцтво про шлюб: алгоритм відновлення

До юриста громадської організації «Суспільна служба правової допомоги» звернулось подружжя ВПО, які розповіли, що у 2012 році уклали шлюб, при евакуації з Луганської області до Одеси деякі документи ...

Додано:
sspd

pexels-cottonbro-3201466
Як ВПО відновити втрачене свідоцтво про шлюб: алгоритм відновлення

До юриста громадської організації «Суспільна служба правової допомоги» звернулось подружжя ВПО, які розповіли, що у 2012 році уклали шлюб, при евакуації з Луганської області до Одеси деякі документи було втрачено. При зверненні до відділу ДРАЦС їм було повідомлено, що у Державному реєстрі актів цивільного стану відсутній актовий запис про шлюб та паперові примірники актових записів не було передано. 

Юрист громадської організації проконсультув подружжя, роз’яснивши, що відповідно до п. 3.5 Розділу ІІІ Наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання» № 96/5 від 12.01.2011 року втрачених актових записів про шлюб, зміну прізвища, розірвання шлюбу, смерть проводиться тільки за наявності документів, які підтверджують, що відповідний актовий запис був раніше складений в органах державної реєстрації актів цивільного стану України або на підставі рішення суду.

Відповідно до п. 3.8 Правил разом із заявою про поновлення втраченого актового запису цивільного стану подаються:

-архівна довідка, видана державним архівом в Автономній Республіці Крим, області, містах Києві та Севастополі, якщо метричні книги або книги державної реєстрації актів цивільного стану передані на зберігання до державного архіву;

-документи (виписки з них), які підтверджують дані, необхідні для поновлення актового запису цивільного стану;

-свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану (про народження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу тощо);

-інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Згідно з п. 3.16 Порядку на підставі поновленого актового запису цивільного стану заявнику повторно видається або надсилається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем його проживання свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану для вручення. На свідоцтві проставляються штампи “Запис поновлено” та “Повторно”.

Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» заява про поновлення актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника.

Після отриманої консультації від юриста, подружжя звернулось до ДРАЦС з письмовою заявою про поновлення актового запису, додали копію свідоцтва та інші необхідні документи, які мали для підтвердження укладення шлюбу, як результат подружжя вирішило свою проблему, отримавши повторне свідоцтво про шлюб.

Проєкт впроваджується  ГО «Суспільна Служба Правової Допомоги» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я