Як забезпечити якість ремонтів під’їздів та доріг в Лисичанську?
Чи будуть якісні ремонти в Лисичанську? На ці та інші питання відповідали учасники презентації аналізу витрат комунальних коштів у містах Донбасу. Захід, організований ГО “Антикорупційний Штаб” ...
Додано:
Pavlo Fedyk
Чи будуть якісні ремонти в Лисичанську? На ці та інші питання відповідали учасники презентації аналізу витрат комунальних коштів у містах Донбасу. Захід, організований ГО “Антикорупційний Штаб” відбувся 7 липня, в он-лайн режимі, за участю Лисичанської та Краматорської міської ради, відсутності будь-якого представництва від Сєвєродонецької міської ради та активностей понад 30 його учасників. Відрадно, що крім лисичан та сєвєродонечан заходом зацікавились громадські активісти міста Рубіжне та міст «сірої зони» регіону – Золоте та Гірське.
На ці та інші питання відповідали учасники презентації аналізу витрат комунальних коштів у містах Донбасу. Захід, організований ГО “Антикорупційний Штаб” відбувся 7 липня, в он-лайн режимі, за участю Лисичанської та Краматорської міської ради, відсутності будь-якого представництва від Сєвєродонецької міської ради та активностей понад 30 його учасників. Відрадно, що крім лисичан та сєвєродонечан заходом зацікавились громадські активісти міста Рубіжне та міст «сірої зони» регіону – Золоте та Гірське.
Крім презентації інноваційного діджитал-інструмента – Антикорупційної карти (https://map.shtab.net), учасників було ознайомлено із новим інструментом громадського контролю витрат – Картою короновірусних закупівель. Аналіз її даних дозволив встановити, що Луганська область серед лідерів антирейтингу витрат регіонів на боротьбу з пандемією – 59 млн. грн.; Виявилось, що в області сума витрат на протидію COVID-19 не залежить від кількості захворюваних, адже Луганщина з низьким рівнем захворюваності витратила більше коштів, ніж ті регіони, у яких багато хворих.
Тепер кожен мешканець Лисичанська може перевірити закупівлі на ремонти та медичні установи у своєму місті, звіритись із якістю виконаних робіт з ремонту міських вулиць та потрачених на це коштів. «Карта ремонтів» оновлюється у режимі реального часу і є повністю автоматизована. Посилання на запис заходу.
Під час обговорення результатів громадського моніторингу ремонтів в Лисичанську, у мешканців міста, в яких ремонт продовжується вже кілька місяців виникло питання до Лисичанської міської ради: «Яким чином був проведений конкурс щодо “Управителів” житла Де можна подивитися умови та результати цього конкурсу?» Відповідь була очевидною – все згідно вимог законодавства і громадськість має доступ до всієї інформації.
Не коментуючи полеміку, зауважимо, що мешканці міста вже «доростають» не тільки до обурень та коментарів у соціальних мережах, а починають реально цікавитись стан справ у житлово-комунальному господарстві міста.
Керівниця ГО «Антикорупційний штаб» Юлія Гречка розповіла: «Наша команда розробила унікальний інноваційний інструмент, який охоплює всю територію України: від міст-мільйонників до маленьких сіл. Карта ремонтів була створена для усіх громадян задля того, щоб вони могли легко контролювати витрати бюджетних коштів, а також для замовників і підрядників, задля мотивації виконувати свою роботу якісно».
Лисичанам варто знати, що в заході приймали участь представники Лисичанської міської ради: міський голова Сергій Шилін, перший заступник – Андрій Шальньов та заступник Ігорю Ганьшин, за що їм вдячність. Прикро, що не прийняли участь більшість громадських активістів та представники ЖЕКів Лисичанська.
Після брифінгу відбувся тренінг для активістів, які цікавляться антикорупційними розслідуваннями на Донбасі, який провів виконавчий директор Антикорупційного Штабу Сергій Миткалик.
Наші дослідження засвідчили, що мешканці Лисичанська та інших міст Луганщини активно цікавляться питаннями про те, які кошти виділяються на ремонт, як перевірити чи вкрали їх чи не вкрали (Дивись публікації керівниці ГО «Міст 3.10» та координаторки руху СбЛ Ірини Сельницької «Чи прибирають сніг літом в Лисичанську?». Проте пересічному громадянину досить складно розібратись в системі публічних закупівель Prozorro. То давайте аналізувати стан використання наших коштів за допомогою зручних Карти ремонтів, конкретною прив’язкою до адреси та у зручному і простому форматі.
Рух «Спільно безпеці Луганщини (СбЛ) та спільнота «За добре врядування» в рамках реалізації волонтерських проєктів #ПереможемоЗаразуСпільно та #НалагоджуємоСпільно, використовуючи результати аналізу «Карти ремонтів» закликає читачів найчисельнішої Fb-спільноти Луганщини (38 тисяч користувачів) “Лисичанск-Северодонецк. Новости. Факты. События” до співпраці та спілкуванню, долучатись до обговорення стану ремонтів в наших містах – Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Золоте, Гірське та інших.
Продовжуючи здійснювати антикорупційний моніторинг діяльності органів місцевого самоврядування на Східному Донбасі ми прагнемо, щоб кожен мешканець Луганщини почав використовувати Карта Ремонтів, щоб слідкувати за виконанням ремонтних робіт та виділених на них коштами.
Ми зосереджені на тому, щоб перш а все захистити систему прийняття рішень: не працювати над пошуком винних, а створювати запобіжники, які нівелюють людський фактор та роблять процес прийняття рішень прозорим і доброчесним. Саме такі нові місцеві політики ми і називаємо антикорупційними інструментами, які сприяють і запобігають конфлікту інтересів. Тому ми прагнемо сприяти тому, щоб громади нашого краю проаналізували свої корупційні ризики і вибрали найбільш прийнятні для неї антикорупційні інструменти, які і стануть найбільш релевантними в найближчий час.
Серед наших найближчих «антикорупційних» планів в громадах – сприяти долученню безперешкодного доступу громадян до всіх суспільно-важливих документів (рішень рад); організувати громадських контроль, який дозволить здійснювати якісний добір і розстановку кадрів на засадах конкурсного відбору; проведення навчання для представників громад щодо вимог антикорупційного законодавства; забезпечити громадський контроль за поданням декларацій депутатами майбутніх ОТГ; підтримувати громадську зацікавленість прозорістю здійснення тендерних закупівель; створити Антикорупційні ради в містах Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Золоте та Гірське.
То ж долучайтесь!
Посібник: Від антикорупції до доброчесності. Дієві інструменти для об’єднаних територіальних громад.
Довідково:
Антикорупційний штаб – громадська організація, створена у 2014 році. ГО “Антикорупційний штаб” розробляє цифрові інструменти, які підвищують спроможність громадян контролювати прозорість та ефективність роботи органів місцевої влади. Метою Антикорупційного штабу є запобігання і протидія корупції, а також зменшення толерантності до корупції серед населення.
Проект реалізується за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.
• координатор Ради експертів ГО «Фонд громад «Знання і справедливість» руху «Спільно безпеці Луганщини – #СбЛ» та спільноти «За добре врядування», координатор з розвитку ГО «Ветерани за гідне життя», координатор і columnist (opinionista) найчисельнішої Fb-спільноти Луганщини – “Лисичанск-Северодонецк. Новости. Факты. События”, регіональний координатор проєкту «Карта ремонтів», PhD з економіки
• Fb: @Pavlo Fedyk
• [email protected],
• +38095-196-49-66