Як захистити свій онлайн-простір: віртуальна гра з кібергігієни

Як захистити персональну інформацію та свою сторінку у соціальних мережах? Як не потрапити в пастки кібершахраїв? Чому не можна передавати конфіденційні дані через відкриті Wi-Fi мережі? Аби ...

Додано:
Internews Ukraine

08062023_онлайн-гра з кібербезпеки_1920х1080
Як захистити свій онлайн-простір: віртуальна гра з кібергігієни

Як захистити персональну інформацію та свою сторінку у соціальних мережах? Як не потрапити в пастки кібершахраїв? Чому не можна передавати конфіденційні дані через відкриті Wi-Fi мережі? Аби відповісти на ці та інші запитання, громадська організація «Інтерньюз-Україна» у партнерстві з ШоТам та CRDF Global в Україні створили онлайн-гру, яка допоможе перевірити знання з кібербезпеки.

Суть гри полягає в тому, що гравець опиняється у віртуальній багатоповерхівці, де кожен сусід має свою кібер-проблему, яку треба допомогти вирішити. Пенсіонерка Марія Петрівна випікає найсмачніші пиріжки в будинку та обожнює своїх котів, але думає, що “операційка” – це невеличка кімната для операцій у лікарні і зовсім не знає як захистити дані своєї пенсійної картки. Студент Віталік загубив ноутбук з усіма паролями і втратив доступ до своїх акаунтів. А, наприклад, приватний підприємець Богдан продає броньовані двері, дбаючи про безпеку інших, але зовсім не захищає дані своєї компанії.

Гра представлена у форматі мультимедійного тесту. Коли гравець обирає вірну відповідь – на екрані зʼявляється детальне пояснення чому саме цей варіант є правильним і кібербезпечним для користувача інтернетом. Якщо допускає помилку – побачить до чого можуть призвести неправильні дії. Наприклад, якщо гравець вважає, що мобільному телефону не потрібен антивірус – гра пояснить, що мобільні віруси можуть допомогти зловмисникам викрасти дані, відправляти платні SMS та дзвонити на «партнерський номер» без відома власника.

Окрім того, разом з партнерами, ГО «Інтерньюз-Україна» розробили прості правила, які пояснюють основні принципи кібергігієни та допоможуть захистити себе від онлайн-злочинців. Тому, тут game.shotam.info можна не лише зіграти в цікаву гру, але й поліпшити свої знання з кібербезпеки, знайшовши відповіді на такі актуальні запитання:

  • Чому важлива кібергігієна?
  • Яку інформацію про себе не можна поширювати в мережі?
  • Які дозволи не варто давати застосункам, програмам і сайтам?
  • Що таке фішинг та як його розпізнати?
  • Що таке двофакторна аутентифікація і для чого вона потрібна?
  • Що буде, якщо під’єднатися до безплатного відкритого Wі-Fі?

Проєкт створений в межах загальнонаціональної кампанії з підвищення рівня обізнаності населення України щодо кіберзагроз та основних правил кібергігієни, що реалізується Представництвом Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні за підтримки Державного департаменту США.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я