Як законопроєкт № 6446 віддаляє Україну від євроінтеграції?
Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 6446 щодо екологічного маркування. У ньому до чотирьох чинних законів запропонували додати згадку про маркування та поняття «більш екологічно ...
Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 6446 щодо екологічного маркування. У ньому до чотирьох чинних законів запропонували додати згадку про маркування та поняття «більш екологічно краща продукція».
У чому тут проблема?
По-перше, згадане поняття є безграмотним і дивним для законодавчої термінології. По-друге, ці зміни суперечить чинним законам України, вже гармонізованим зі стандартами ЄС. І загалом, такий підхід не вирішує основну проблему — потребу створення цілісної національної системи екологічного маркування.
Чому це важливо?
Відсутність чітких правил та відповідальності створює серйозні корупційні ризики, що може завадити доброчесним виробникам долучитися до екологічно орієнтованої діяльності, призвести до порушення прав споживачів і взагалі створити негативний імідж нашим виробникам та продукції на європейському ринку. Очевидно, що це не сприятиме європейській інтеграції України, особливо зважаючи на активне впровадження в ЄС Європейського зеленого курсу.
Як це вирішити?
Непотрібно вносити зміни до чинних законів. Владі треба розробити окреме системне законодавство у сфері екологічного маркування, що базуватиметься на державницькому підході до законотворення, захищатиме громадян від шахрайства та введення в оману, запобігатиме корупційним ризикам та забезпечить підтримку доброчесних виробників/ надавачів послуг.
Більше про те це читайте у відкритому зверненні РГ3 УНП: https://bit.ly/33ArCqj