Як здійснювати громадський вплив для протидії корупції навчали в Сєвєродонецьку

9 та 10 грудня у м. Сєвєродонецьк за ініціативою ГО “Правозахисний рух Донбасу” та платформа ініціатив “City HUB” відбулося 2 тренінги в рамках “Школи громадського активіста” за темами "Корупція в ...

Додано:
prd-donbass

DSCN6217
Як здійснювати громадський вплив для протидії корупції навчали в Сєвєродонецьку

9 та 10 грудня у м. Сєвєродонецьк за ініціативою ГО “Правозахисний рух Донбасу” та платформа ініціатив “City HUB” відбулося 2 тренінги в рамках “Школи громадського активіста” за темами “Корупція в медицині: як змінити правила гри?” та “Адвокація задля прозорості місцевих фінансів”. Тренером стала Тетяна Соловйова, член Всеукраїнської організації “Журналісти проти корупції”, депутат Новопсковської районної ради та Павло Федик, експерт з питань протидії корупції.

Під час тренінгу “Корупція в медицині: як змінити правила гри?” учасники розбирали ланки системи охорони здоров’я, де корупція має найбільші прояви, а саме: сфера державних закупівель; дозвільна система у МОЗ України (яку нагально слід робити прозорішою та доступнішою для людей); кадрове забезпечення галузі — починаючи з медичної освіти і закінчуючи призначенням медичних працівників (як фахових лікарів, так і медичної адміністрації); система управління майном у галузі охорони здоров’я, тощо та вчились як здійснювати громадський вплив на дані процеси щоб протидіяти корупційним схемам та сприяти змінам у системі.

DSCN6235

Тренінг на тему “Адвокація задля прозорості місцевих фінансів” навчав учасників можливостям адвокації для підвищення прозорості місцевих бюджетів, а також були розглянуті приклади можливих корупційних схем при закупівлях та використанні бюджетних коштів на рівні громад.  

DSCN6295

«Що стосується корупції в медицині, всі ми читко усвідомлюємо, що  дану сферу корупція охопила знизу доверху. Тому слід спрямовувати зусилля до системної зміни загальних правил гри. Адже точкових заходів з пошуку та викорінення окремих корупціонерів недостатньо. Відповідно, системні заходи із запобігання корупційним проявам у сфері охорони здоров’я мають базуватися на конкретних діях: з одного боку – залученні суворого громадського контролю, з іншого – поліпшенні якості медичного обслуговування через збільшення прозорості та підвищення фахової кваліфікації і рівня вмотивованості медичних працівників. Однією з обставин, що роблять внесок у виникнення та розвиток корупції є, у тому числі, і низька активність громадян щодо участі у здійсненні контролю над діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування. Отже місцеві активісти мають навчатись інструментам протидії корупції і надавати публічного розголосу інформації про потенційні зловживання для правильного і системного чинення впливу», – зазначила Тетяна Соловйова.

Нагадаємо, що метою Школи є підвищення професійних навичок журналістів, громадських активістів та блогерів з питань проведення журналістських розслідувань, громадського контролю за органами влади та адвокації реформ на місцевому рівні для підвищення прозорості органів державної влади. Для участі у Школі необхідно заповнити конкурсну анкету за посиланням.

Діяльність організовано в рамках проекту, який реалізується за фінансової підтримки Європейського фонду демократії (EED).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

В "Дії" з'явилась комплексна онлайн-послуга е-Підприємець

Володимир-Волинська громада працює над творенням нової ветеранської політики

Розпочато сезон освітньо-наметових ФРІ-таборів для молоді

Організація стажування молоді в органах місцевого самоврядування: освітній серіал

Як працювати із зумовленими війною кризами в освіті?

«Час діяти, Україно!»: 150 переможців залучать на розвиток громад понад 40 млн грн