Якою є модель спроможної громади?

На запит Мінренгіону, Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та портал «Децентралізація» підготували відеоролик, який дає відповіді на багато питань, зокрема на ...

децентралізація
Якою є модель спроможної громади?

На запит Мінренгіону, Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та портал «Децентралізація» підготували відеоролик, який дає відповіді на багато питань, зокрема на найважливіше: «що отримають люди, мешканці міст і сіл від об’єднання в спроможну громаду?» Це важливо для більше 6,3 тисяч територіальних громад, які досі залишаються поза процесом об’єднання.

Яка зараз ситуація в дрібних територіальних громадах і як може бути після об’єднання? Пояснити це спробували на прикладі проектної об’єднаної громади, тобто такої, формування якої передбачено перспективним планом, але утворити яку місцеві ради так і не наважилися.

Берестечківська об’єднана територіальна громада передбачена перспективним планом формування територій громад Волинської області. Її мали б сформувати сім сільських рад (23 села) та місто Берестечко. Уявімо, що це вже сталося:

 

Джерело: decentralization.gov.ua.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я