Якою має бути виборча реформа обговорили під Горішніми Плавнями
Про виклики та реалії виборчого законодавства, необхідність внесення до нього змін, про стан впровадження національних реформ говорили під час Форуму «Яка виборча реформа потрібна українцям?»31 ...
Додано:
Володимир Дмитренко
Про виклики та реалії виборчого законодавства, необхідність внесення до нього змін, про стан впровадження національних реформ говорили під час Форуму «Яка виборча реформа потрібна українцям?»
31 жовтня у с. Салівка на Полтавщині відбулася публічна дискусія на тему виборчої реформи за участі представників місцевої влади, політичних партій, громадських активістів, експертів, ЗМІ та небайдужих громадян.
Метою форуму «Яка виборча реформа потрібна українцям» було обговорити стан виборчої реформи в Україні, визначити першочергові кроки зміни виборчої системи.
«Актуальним питанням сьогодення України є виборча реформа. Ми прикладаємо багато зусиль задля політичної просвіти громадян, під час якої постійно лунають думки громадян про те, що виборні особи не представляють інтереси громадян, що порушення виборчого законодавства призводять до розкрадання бюджетів як країни, так і населених пунктів. Як позбавитися цих ганебних явищ? Сьогодні ми з вами про це і поговоримо», – з такими словами захід розпочав Володимир ДМИТРЕНКО, регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Інституту «Республіка» у м. Горішні Плавні.
Під час першого блоку Форуму відбулася презентація результатів експертного опитування щодо основних недоліків виборчого законодавства.
Також було представлено оцінку реального стану впровадження реформ на місцях (аналіз успіхів і невдач). Дослідження відбувалось дослідницькою компанією «Active Group» у співпраці з ВІ «Активна Громада», у якому взяли участь 405 експертів з різних областей України.
У результаті опитування було побудовано одразу три рейтинги реформ: за загальною оцінкою, за оцінкою корисності для України та для регіонів нашої держави. За всіма рейтингами, найуспішнішими можна назвати реформи місцевого самоврядування (децентралізації, по-народному) та впровадження електронного врядування.
Так, найбільш ефективною в країні децентралізацію назвали 54,2% опитаних, найбільш ефективною в області – 49,1% (найвищі результати). А при оцінці за 5-бальною шкалою реформа місцевого самоврядування опинилася на другому місці після електронного врядування з результатом у 3,14 бали. Третє місце в усіх рейтингах отримала реформа правоохоронної системи, отримавши середню оцінку 2,7 балів за 5-бальною шкалою.
При позитивній оцінці проведення децентралізації та впровадження електронного врядування в цілому по країні, є багато «підводних каменів» на місцях, які не дозволяють реформам рухатися із заданою швидкістю.
«На жаль, сьогодні найголовніша проблема нашого регіону – це неможливість об’єднання у спроможну ОТГ задля якнайшвидшого соціально-економічного розвитку наших громад, як це і було передбачено перспективним планом від держави», – зауважила Любов БОВБАС, голова Салівської сільської ради, – «Вже другий рік ми намагаємося об’єднатися, але все нові перешкоди з’являються на нашому шляху».
Після дискусії та обговорень результатів досліджень учасники Форуму долучилися до підписання петиції щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства.
Другий блок заходу мав на меті відтворити виборчий цикл (міжвиборчий період – виборча агітація – день виборів – міжвиборчий період) у формі гри-моделювання «Право вибору і перевірити, які зміни учасники запропонують у даний процес.
Завершуючи Форум, Володимир ДМИТРЕНКО зауважив: «Такі заходи формують реальне бачення громадянами ситуації, що склалася в Україні. Зазвичай громадяни не мають часу та бажання розбиратися у суспільно-політичних процесах через зневіру. На мою думку, тільки політична просвіта та постійний саморозвиток громадян призведе до позитивних змін вже завтра, а не через п’ять чи десять років».
Форум «Яка виборча реформа потрібна українцям?» під Горішніми Плавнями став завершальним у низці регіональних форумів, що пройшли у 20-ти містах України в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка».
Контакти: Володимир Дмитренко, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Горішні Плавні, +38 096 063 4213, [email protected]
Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».
Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).