Якими іванофранківці бачать правила бюджету участі

Цьогоріч Івано-Франківськ готується до змін бюджету участі. Продовжуються зустрічі з учасниками ініціативної групи, створеної для вироблення ононовлених правил гри, авторами проектів бюджету участі ...

01
Якими іванофранківці бачать правила бюджету участі

Цьогоріч Івано-Франківськ готується до змін бюджету участі. Продовжуються зустрічі з учасниками ініціативної групи, створеної для вироблення ононовлених правил гри, авторами проектів бюджету участі попередніх періодів та  небайдужими містянами, які ще мають можливість долучитися до спільного творення змін.

Що ж змінюється? Насамперед на фінансування проектів, ініційованих містянами, муніципальна влада передбачила хоч і небагато коштів, але більше, ніж минулого року (4,0 млн грн проти 2,5 млн грн). Також для успішної і вчасної реалізації всіх етапів бюджету участі заплановано прискорений старт процесу (у березні-квітні).

В рамках проекту з розробки нової моделі бюджету участі в Івано-Франківську, який впроваджує громадська організація «Івано-Франківський регіональний центр» спільно з Івано-Франківською мерією, спільно з мешканцями розроблено проект нового положення про бюджет участі. Наразі триває його обговорення, а всі охочі можуть залишати коментарі за посиланням

«Ми намагалися не оминути жодний коментар, зауваження чи пропозицію. Деякі моменти були особливо дискусійні – в першу чергу йдеться про принцип загальнодоступності проектів – доводилося ретельно вивчати досвід інших міст, в т.ч. закордонних, але при цьому враховувати місцеву специфіку. Ми провели низку комунікаційних заходів з різними групами мешканців. Особливо цінними стали зустрічі з авторами проектів і переможцями бюджету участі попередніх років, які вже мали як позитивний, так і негативний досвід. Також працюємо над розробкою прозорого і відкритого механізму координації та моніторингу “бюджетоучасницького” процесу. Принагідно хочемо подякувати всім, хто долучився до спільного нормотворення, за їхню небайдужість і активність», – зазначає очільниця ГО “Івано-Франківський регіональний центр” Наталія Кобильчак.

В новоствореному документі з’являються норми, які різняться від чинних або є новими. Так, для ефективної координації діяльності, пов’язаної з усіма етапами циклу бюджету участі, за новим положенням планується створити робочу групу, де не менше половини учасників мають бути з громадського сектору, а не з владних структур. Для автоматизації керування всіма процесами, а також забезпечення їх прозорості і відкритості в документі прописуються основні моменти функціонування відповідної електронної системи. Також зараз триває робота з формування наборів відкритих даних за підсумками бюджету участі 2016-2018 років та створення електронних сервісів на їхній основі. Надалі планується, що інформація про бюджет участі буде оприлюднюватися у форматі відкритих даних.

зарядка

Проекти бюджету участі мають поділятися залежно від вартості на малі (до 100 тис грн) і великі  (до 300 тис грн). Є ідея в усій сукупності проектів виокремити категорію «Освітні проекти», що охоплюватимуть ініціативи в дошкільних та шкільних навчальних закладах, закладах професійно-технічної освіти, із загальним фондом не більше 40% від загального розміру бюджету участі.  Таким чином вдасться забезпечити конкуренцію ініціатив від представників шкіл і дитсадків лише між собою, а не з авторами інших проектів. На великі і малі проекти виділятиметься відповідно 40 % і 60 % загального фонду бюджету участі. Тематика проектів не обмежується.

Подавати проекти може будь-яка особа старше 18-ти років, а от голосувати за проекти – лише особи від 18-ти років, які мають зареєстроване місце проживання на території Івано-Франківської міської ради. Голосувати можна буде, як і раніше, в онлайні та оффлайні. Також передбачається використання мобільного ЦНАПу для спрощення організації голосування для мешканців віддалених мікрорайонів та приміських сіл.

01

Христина Костирко, координаторка програми “Бюджет участі” Івано-Франківської міської ради, підсумовує:

«Плануємо провести ще декілька обговорень проекту положення про бюджет участі і вже ближчим часом внести його на розгляд сесії міської ради для затвердження. І навесні починаємо реалізовувати бюджет участі-2019 за новими правилами».

Діяльність здійснюється в рамках проекту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

В "Дії" з'явилась комплексна онлайн-послуга е-Підприємець

Володимир-Волинська громада працює над творенням нової ветеранської політики

Розпочато сезон освітньо-наметових ФРІ-таборів для молоді

Організація стажування молоді в органах місцевого самоврядування: освітній серіал

Як працювати із зумовленими війною кризами в освіті?

«Час діяти, Україно!»: 150 переможців залучать на розвиток громад понад 40 млн грн