Японія продовжить участь у спільних інфраструктурних проектах з Україною

Україна продовжить реалізацію великих інфраструктурних проектів національного значення за допомогою пільгових кредитів від Японії. Про це йшла мова під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра України - ...

Японія
Японія продовжить участь у спільних інфраструктурних проектах з Україною

Україна продовжить реалізацію великих інфраструктурних проектів національного значення за допомогою пільгових кредитів від Японії. Про це йшла мова під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка з Генеральним директором Європейського бюро МЗС Японії Хаджіме Хаяші.

«Ми почали реалізовувати проект модернізації Бортницької станції аерації. Уряд та Верховна Рада України прийняли всі необхідні рішення, зміни до законодавства для цього», – наголосив Геннадій Зубко.

Урядом виділено 63,1 млн. грн. із Державного бюджету 2016 року, а Урядом Японії надано близько 900 млн. дол. США пільгового кредиту для реалізації цього проекту, що передбачає 0,1% річних, 40 років на повернення кредиту, 10 років пільгового періоду з оплати тіла кредиту.

Геннадій Зубко наголосив, що не менш важливим напрямом є співпраця в енергетичній сфері, зокрема, впровадження в Україні японських передових технологій «Clean Coal» з покращення ефективності вугільних теплоелектростанцій в Україні.

«Ми розраховуємо на успішність реалізації першого проекту із заміни парової турбіни на Трипільській ТЕС», – сказав він.

Геннадій Зубко та Хаджіме Хаяші також обговорили можливість участі японських кампаній у проектах завершення будівництва мосту через Дніпро та будівництва станції метрополітену на Троєщину від станції метро Радужна до станції метро Тараса Шевченко.

Співрозмовники також обговорили підтримку Японією реформ в Україні та надання їй необхідної допомоги в рамках співробітництва в Групі підтримки України, створеної на рівні послів країн «Великої сімки» G7 (Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція, Японія) в Києві. Також обговорили можливість проведення консультаційних зустрічей міністрів українського Уряду із цією групою для обговорення питань проведення реформ за конкретними напрямками. Очолює  Групу підтримки України Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі.

У 2016 році Японія головує у «Великій сімці» і висловила готовність докладати активних зусиль для підтримки проведення реформ в Україні. 26-27 травня 2016 року в Ісе-Сіма в префектурі Міе відбудеться саміт G7.

Довідково

У 2014 році Уряд Японії виділив Україні фінансову допомогу у розмірі приблизно 1,3 млрд. дол. США, з яких:

– 110 млрд. ієн (близько 900 млн. дол. США) пільгового кредиту для реалізації проекту з реконструкції станції аерації в Бортничах у рамках програми Офіційної допомоги розвитку;

– 300 млн. дол. США – кредитна лінія Японського агентства гарантування експорту та інвестицій строком на 2 роки для імпорту з Японії товарів та послуг для стабілізації соціально-економічної ситуації в Україні;

– 100 млн. дол. США в рамках програми МВФ/Світового банку та в рамках Першої Кредитної угоди про позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ;

– 3,5 млн. дол. США – непроектний грант для імпорту медичного обладнання з Японії.

Додатково у 2014 році було виділено 800 тис. євро для підтримки демократизації в Україні через ОБСЄ та Раду Європи. Цей проект завершено.

У рамках Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших міжнародних організацій у 2014 році було виділено грантову гуманітарну допомогу приблизно у 7,5 млн. дол. США для допомоги внутрішньо переміщеним особам, покращення гуманітарної ситуації на Сході України, закупівлі медичного обладнання, тощо.

У 2015 році Уряд Японії надав додатковий пільговий кредит Україні у розмірі 300 млн. дол. США (друга позика на політику розвитку на здійснення економічних реформ).

Також у 2015 році було вирішено виділити 16,6 млн. дол. США для відбудови східних регіонів України. Допомога надаватиметься у вигляді безоплатного гранту спільно з МКЧХ, МОМ, ЮНІСЕФ, ПРООН.

Джерело: Урядовий портал


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку