У Мелітополі відбувся ярмарок громадських проектів

18 листопада 2016 року в місті Мелітополь вперше відбувся ЯРМАРОК ГРОМАДСЬКИИХ ПРОЕКТІВ, на якому було презентовано 74 проекти, запропоновані жителями міста щодо покращення рівня та якості життя в ...

111-300x120
У Мелітополі відбувся ярмарок громадських проектів

18 листопада 2016 року в місті Мелітополь вперше відбувся ЯРМАРОК ГРОМАДСЬКИИХ ПРОЕКТІВ, на якому було презентовано 74 проекти, запропоновані жителями міста щодо покращення рівня та якості життя в Мелітополі в рамках програми та концепції впровадження Бюджету участі.

Як все починалося або передумови впровадження Бюджету часті в Мелітополі.

project 10 May (1)

Після декількох етапів результативних переговорів із міською владою, 30 вересня 2016 року на сесії Мелітопольської міської ради депутати одноголосно ухвалили Програму реалізації громадського бюджету у місті Мелітополі на 2016-2019 роки, яка передбачає надання у 2017 році 2 млн. грн. на реалізацію громадських проектів, запропонованих мешканцями міста.

Проекти було поділено на 2 категорії: малі та великі проекти. На реалізацію малого проекту може спрямовуватися від 10 до 50 тис. гривень, на реалізацію великого проекту – до 200 тис. гривень. Загальна сума в 2 млн. грн. була розподілена на реалізацію малих та великих проектів у рівних долях: тобто 1 млн. грн. виділено на реалізацію малих проектів та 1 млн. грн. на впровадження великих проектів.

1Протягом двох місяців команда ГО «НОВА Енергія» разом із Мелітопольською міською радою проводили інформаційно-просвітницьку кампанію задля залучення широкого кола мешканців та громадян міста в процес налагодження оновленого діалогу між владою та громадськістю та до участі в Бюджеті міських ініціатив.

2Протягом жовтня 2016 року в Мелітополі відбувався процес генерації ідей та подання громадських проектів. В цей період експертами проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи – II впровадження» було проведено низку практичних тренінгів, щодо відпрацювання навичок заповнення заявки на участь у конкурсі проектів громадського бюджету, була розроблена методика комунікаційної взаємодії громадськості та міської ради при поданні та обробці заявок Бюджету участі, а також подальшої взаємодії авторів та виконавців проектів.

В результаті спільних зусиль експертів та громадськості, мелітопольцями було створено 86 проектів, націлених на покращення інфраструктури та комфорту життя в своєму рідному місті. Із загальної кількості поданих проектів 12 громадських проектів, на жаль, не відповідали вимогам оформлення заявки: не 100 % заповнення всіх полів бланку, локація імплементації виходила за межі міста чи планувалася реалізація на приватній території та інших причин які, виходили за рамки затвердженої програми Бюджету участі. Відхилені на сьогодні 12 ідей планується доопрацювати та після коригування отримають шанс на фінансування в наступному році.

3З 11 по 30 листопада розпочався етап публічного голосування за кращі громадські проекти на офіційному сайті Громадський проект м. Мелітополь через технологію BankID. Процес голосування реалізовано через завантаження скан-копії паспорту на електронній платформі або безпосередньо у будь-якій міській бібліотеці за умови ідентифікації особи через надання першої сторінки паспорту. Мешканці міста мають право голосувати за один маленький проект і один великий проект. Громадські проекти, які по рейтингу отримають найбільшу кількість голосів у рамках суми фінансування громадського бюджету, будуть реалізовані у 2017 році.

Перший Ярмарок громадських проектів в Мелітополі. Як відбувався захід та хто був його учасниками?

4Основною метою проведення Ярмарку громадських проектів було залучення до участі в процес голосування громадян Мелітополя задля виявлення рейтингу поданих громадських проектів та подальшої їх реалізації протягом 2017 року за рахунок коштів міського бюджету.

Концепція проведення Ярмарку громадських проектів була побудована на презентації проектів та демонстрації їх деталей саме їхніми творцями!

Захід складався з декількох частин:

1. Відкривав Ярмарок голова ГО «НОВА Енергія» Віталій Филенко та начальник внутрішньої політики, секретар Координаційної ради з питань Бюджету участі Мелітопольської міської ради Павло Тімофєєв .

На початку публічного заходу, котрий проходив у фойє Будинку Культури імені Т.Г. Шевченко м. Мелітополя були презентовані результати імплементації інноваційного механізму бюджетування із використання інфографіки поданих проектів.

5Бюджет участі став пілотним проектом для Мелітополя і, незважаючи на це, показав свою ефективність та бажання влади дослухатися до побажань жителів міста. В період подання проектів до міської ради було подано 86 проектів. Категорія «Комунальне господарство» стала фаворитом за кількістю поданих ідей, понад 24 громадських проекти! Не менш важливим для мелітопольців виявився спорт, 16 заявок на розвиток та пропагування здорового образу життя. Часто чуємо вислів про те, що Мелітополь інтеркультурне місто і показник цьому – 13 проектів у сфері «Культура». Переглянути всі проекти!

Аналіз статистики вікової категорії авторів має цікаві результати. Найбільш активними виявилися громадяни віком від 36 до 50 років, вони подали найбільшу частину проектів, а саме 33 проекти. Другу сходинку за віковими показниками займають автори 25-35 років. Кількість ідей, які подані цією віковою категорією складає 22 проекти.

6Приємною несподіванкою було те що, категорія жителів 65+ також прагне втілювати свої креативні проекти і, незважаючи на вік, прагне змінювати своє оточення і майбутнє своїх поколінь власними силами та ідеями! Гендерні показники за кількістю поданих проектів, проявилися в тому, що тендітна половина громадян Мелітополя більш активна, 60 авторів виявилися жіночої статі і тільки 26 чоловічої!

7За результатами розрахунків мешканці Мелітополя запропонували громадських проектів на суму 7 млн. 556 тис. 53 грн.

92. Після офіційної демонстрації результатів поданих проектів, розпочалася сесія презентацій проектів. Бажання підійти до мікрофона, запустити на екрані саме свій проект та розповісти переваги саме їхньої ідеї виявили понад 30 авторів! Підготовка до виступів була креативною та відповідальною, автори готували цікаві матеріали, відео-презентації. Деякі автори категорії «Спорт» навіть «зросталися з образами» та пропагували здоровий спосіб життя!

Понад 40 стендових постів були розміщені по всьому залу, кожен відвідувач мав змогу підійти до плакату та ознайомитися із деталями проектів та поспілкуватися особисто із автором та командами ідей, направлених на підвищення якості життя в Мелітополі.

8Протягом всього часу проведення Ярмарку працювала зона кави-паузи, де всі бажаючі могли насолодитися гарячою кавою та смачними ласощами.

Було досить цікаво спостерігати та приймати участь у спілкуванні з авторами проектів, відвідувачами заходу, ділитися враженнями стосовно креативності та небайдужості мешканців міста з питань розвитку мікрорайонів, вулиць, двориків, шкіл та комунальних закладів соціального значення.

10Кожен бажаючий творець своєї ідеї мав змогу записати короткий сюжет та розповісти переваги свого громадського проекту.

Переглянути офіційне відкриття та сюжети можна на каналі YouTube  ГО «НОВА ЕНЕРГІЯ» в розділі «Ярмарок Громадських проектів».

113. Всі учасники, які визначилися із проектами фаворитами мали змогу відати свої голоси саме під час проведення заходу. «Зона голосування» зібрала чергу бажаючих відати один свій голос за кращий маленький проект і один голос за кращий великий проект. Під час всього часу проведення публічного заходу понад 150 відвідувачів залишили свої голоси.

12Мелітополь став першим містом в Україні, де відбувся унікальний Ярмарок Громадських проектів. Велика зацікавленість заходом, понад 300 учасників, тисячний перегляд публікацій по результатам проведення заходу та масова активізації жителів міста свідчить про актуальність та дієвість подібних заходів в рамках Бюджету участі.

Захід організовано ГО «НОВА Енергія». Проект реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Розробник електронної системи – ГО SocialBoost.

 

 

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку