ЮНЕСКО ініціює розробку рекомендацій щодо регулювання цифрових платформ в Україні

11 вересня ГО «Інтерньюз-Україна» разом з IMS (International Media Support), у партнерстві з UNESCO та за підтримки Японії презентували проєкт SHIELD: Strengthening Honesty, Integrity, and Ethics for ...

Додано:
Internews Ukraine

pexels-gustavo-fring-4872047
ЮНЕСКО ініціює розробку рекомендацій щодо регулювання цифрових платформ в Україні

11 вересня ГО «Інтерньюз-Україна» разом з IMS (International Media Support), у партнерстві з UNESCO та за підтримки Японії презентували проєкт SHIELD: Strengthening Honesty, Integrity, and Ethics for Legitimate Discourse. У його межах на основі посібника UNESCO з управління цифрових платформ (2023) експертна група розробить такі політики:

  • Посібник з управління ризиками в умовах надзвичайних ситуацій, збройних конфліктів та криз. 
  • Кейс-стаді щодо того, як великі технологічні компанії дотримуються прав людини під час повномасштабного вторгнення.

«UNESCO на глобальному рівні розробила рекомендації для управління цифровими платформами. Від сьогодні ці рекомендації та інші напрацювання будуть адаптовувати та обговорювати відповідно до українського контексту в межах проєкту SHIELD», — зазначила Діана Мошковська, проєктна фахівчиня з питань захисту свободи слова, доступу до інформації та безпеки журналістів бюро ЮНЕСКО в Україні.

До складу експертної групи, що працюватиме над документами, увійдуть 14 представників державних інституцій, громадських організацій, медіа тощо, зокрема: Олександр Бурмагін, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Ярослав Юрчишин, голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова; Ліза Кузьменко, голова ГО «Жінки в медіа»; Ігор Розкладай, заступник директорки ЦЕДЕМ. 

За словами Ярослава Юрчишина, важливо донести до адміністрацій соцмереж реальність України й не тільки, щоб переконати їх, що адекватно регулювати соцмережі — це їхній інтерес, а не лише питання нашої безпеки. 

«Сподіваємось, що результати цього проєкту будуть не лише корисними для України, а ще й допоможуть далі розвивати рекомендації й керівництво для управління ризиками в інших країнах, які страждають від збройних конфліктів», — додала Нюна Сторм Рефсінг, технічна радниця IMS.

Також у межах презентації проєкту SHIELD відбулася панельна дискусія «Як Україні зберігати інформаційну цілісність?», до якої долучилися:

  • Павло Бєлоусов, експерт з цифрової безпеки ГО «Інтерньюз-Україна». 
  • Олександр Бурмагін, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. 
  • Андрій Мирошніченко, незалежний експерт, колишній радник міністра оборони України.
  • Оксана Мороз, засновниця ініціативи з інформаційної гігієни «Як не стати овочем».
  • Ігор Розкладай, заступник директорки ЦЕДЕМ. 

Модерував дискусію Андрій Кулаков, програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна».

Учасники обговорили основні проблеми, з якими стикаються медіа та користувачі в соцмережах, та точки дотику з цифровими платформами й можливості їх регулювання.

«Ми маємо побудувати інфраструктуру гри в довгу, коли ми навчаємо суспільство мити цифрові руки, тобто вміти виживати в дуже швидкому змінному середовищі», — запропонував Ігор Розкладай. А Оксана Мороз додала, що доцільно розробити модель регулювання та мінімізації ризиків за принципом правил дорожнього руху. Тобто ввести маркування контенту в соцмережах та відповідну систему освіти для користувача.

«Потрібен певний синтез регуляції, яка буде і більш спонукати, і формувати відповідальність, тобто містити санкції. Важлива також взаємодія щодо медіаграмотності з платформами, щоб вони додавали ігрові освітні компоненти для користувачів», — узагальнив Андрій Кулаков.

Проєкт втілюється організацією IMS (International Media Support) та ГО «Інтерньюз-Україна» у партнерстві з UNESCO та за підтримки Японії. Проєкт ґрунтується на «Посібнику з регулювання цифрових платформ» від 2023 року.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Пріоритети та ранжування місцевих стратегій і планів відновлення Миколаївщини

111 нових вакансій на Громадському Просторі

«Наша позиція — чітка відповідь на запити громад»: результати, досягнення та виклики червоноградської ГО «МІЦь»

ZDOROVI на eHealth Summit 2024: цифровізація медицини в Україні триває попри виклики

Навчально-ігровий комплекс для дітей Солотвинської громади: простір розвитку та підтримки

Програма USAID DOBRE допомогла перетворити шкільне укриття на цікаву локацію