Z-camp в дії
Продуктивними видалися вихідні 20-22 вересня, адже ми їх провели разом із молоддю Станиці Луганської проекту «ВІЗИТ ОБМІНУ ДОСВІДОМ Z-CAMP» в межах програми ООН із відновлення та розбудови миру за ...
Додано:
inventors2016
Продуктивними видалися вихідні 20-22 вересня, адже ми їх провели разом із молоддю Станиці Луганської проекту «ВІЗИТ ОБМІНУ ДОСВІДОМ Z-CAMP» в межах програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії у Кремінній. Проект був спрямований на посилення соціальної згуртованості та налагодження дружніх стосунків між молоддю Луганської області. Перший день розпочався зі знайомства не тільки з молоддю Старобільська, але й з містом вцілому.
Спершу завітали до Луганського обласного краєзнавчого музею, де завдяки екскурсії молодшого наукового співробітника науково-дослідного сектору памьяткоохоронної роботи Влайкова Михайла, поринули у Старобільськ XIX століття. Окрім цього мали можливість поспілкуватися із співробітниками музею, а саме з Мартиненко Маргаритою – заступником директора з наукової роботи, Бакшинською Оксаною – завідувачкою науково-дослідного сектору пам’яткоохоронної роботи Гончаровою Лідію та науковою співробітницею сектору природи нашого краю. Вони розповіли про роботу музею, його історію, а також про найцікавіші експонати та їхні наукові дослідження. Після цього пройшлися вулицями міста та завітали до парку культури та відпочинку.
Наступною зупинкою стала вже Кремінна. Спочатку познайомились, виконавши «Місію нездійснену», а потім розпочали бесіду – прав та можливостей молоді у країні та громаді: уклали свою конституцію, куди вписали найнеобхідніші права та створили свою уявну школу. Обговорили досвід щодо порушення прав школярів та студентів у навчальних закладах. З цього приводу Софія зазначила, що «ідеальною є та школа, де ми маємо право на самовираження себе та своїх ідей». Сесія закінчилась символічною грою «Трансплантація серця», висновком, якої був умовивід «рівні права та можливості для кожного». Своє обговорення прав продовжили фільмом на тему прав та можливостей у демократичному суспільстві та отримали домашнє завдання на наступний день. Завершився перший день «feedback» біля вогнища, де кожен поділився своїми враженнями від спілкування.
Не менш насиченим був і другий день Z-camp. Обговорили основні принципи сталого розвитку та ціннісні орієнтири сучасного українського демократичного суспільства. Проаналізували відео, яке було пов’язані з цілями сталого розвитку. Також розібралися у поняттях гендерної рівності та толерантності, які є основою демократичного суспільства. Окрім цього говорили про форми участі молоді у житті громади. Методом мозкового штурму визначали місце молоді в суспільстві. «Ініціатива молоді є важливим інструментом у розвитку суспільства, а молодь, яка знає свої права та вміє їх застосовувати – це рушійна сила будь-якого населеного пункту» – зазначила Дар`я. Наступним кроком в навчанні була сесія з медіаграмотності, а саме намагалися знайти прояви маніпуляції в рекламі відомих брендів, таких як Coca-cola, Adidas тощо. У ході занять з медіаграмотності навчились виявляти інструменти маніпуляції реципієнтом, які використовують PR-компанії. Мозковий штурм надав змогу зрозуміти, що реклама чинить вплив на людину завдяки кольоровій гаммі, образів та розташування тексту.
І вже 22 вересня повернулися до Старобільська в молодіжний HUB «INVENTORS», де молодь зі Станиці-Луганської мала змогу познайомитися із активістами з Луганської обласної універсально-наукової бібліотеки, Луганської обласної молодіжної ради, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Молодіжного об’єднання Старобільська та активістами. Під час зустрічі обговорили проблеми активізму молоді, співпраці з міською владою, функціонуванням молодіжних рад та механізмів залучення молоді до івентів населеного пункту. Обмінялися досвідом організації заходів для молоді у своїх містах. Молодь зі Станиці-Луганської поділилися досвідом участі у житті громади, школи, розповіли про труднощі, які спіткали їх. В свою чергу активісти Старобільська розповіли про свої досягнення, плани на майбутнє та досвід, який здобули не тільки практично, власними зусиллями, але й завдяки відвідуванню різноманітних тренінгів. Також завітали до ГО ЦСР «Дієва громада», де команда громадської організації поділилися досвідом участі у житті суспільства та розвитку Старобільська. «Я думаю HUB – це ідеальне місце, де молодь має змогу запропонувати свої ідеї та разом з іншими ініціативними людьми втілити їх у життя. І це дійсно круто» – поділився своїми думками Євгеній.
Підводячи підсумки триденного спілкування, можна зробити висновок, що обмін досвідом молоді Старобільська та Станиці Луганської пройшов продуктивно. Під час спілкування панував позитивний настрій, кожен дослухався один до одного, а неодмінним атрибутом була взаємоповага. Наприкінці «Z-camp» молодь підсумувала, що ці дні були їх найкращими та продуктивними.