З початку повномасштабного вторгнення 4,8 млн. українців втратили роботу. Прогнози експертів

Повномасштабна війна росії проти України, що стала продовженням військового вторгнення у 2014р., спричинила масштабні людські та економічні втрати. Величезні потоки вимушених внутрішньо та зовнішньо ...

Depositphotos_241932558_S
З початку повномасштабного вторгнення 4,8 млн. українців втратили роботу. Прогнози експертів

Повномасштабна війна росії проти України, що стала продовженням військового вторгнення у 2014р., спричинила масштабні людські та економічні втрати. Величезні потоки вимушених внутрішньо та зовнішньо переміщених осіб, суттєво змінила ситуацію на ринку праці. У травневому звіті Міжнародної організації праці зазначено, що внаслідок повномасштабного вторгнення 4,8 млн. українців втратили роботу, що дорівнює 30% зайнятості в Україні у довоєнний період.

За даними Державної служби зайнятості станом на 1 липня 2022р. статус безробітного мали 656 тис. осіб. Водночас, ці дані не відображають ситуацію повною мірою, оскільки не усі безробітні є зареєстрованими, тим більше, велика їх частина виїхала за кордон. Кількість же вакансій, зареєстрованих в Державній службі зайнятості, становить 25,1 тис. од., що на 65% менше порівняно з відповідним періодом 2021р. (71,8 тис. од.). Відтак, суттєвим є дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили: станом на 1 липня 2022р., в середньому по Україні, на одне вільне робоче місце претендувало 13 безробітних проти 5 на відповідну дату 2021р. Оцінки ж різних кадрових порталів свідчать, що конкуренція між шукачами роботи потроху зменшується, але деякі сфери досі мають набагато більшу конкуренцію через наявність попиту та абсолютний брак вакансій.

Міжнародна організація праці спрогнозувала, що за умови негайного припинення військових дій, може настати швидке відновлення з поверненням 3,4 млн. робочих місць, скоротивши безробіття до 8,9%. За сценарієм же подальшої військової ескалації втрата робочих місць зросте до 7 млн. осіб або 43,5%.

На жаль, наразі підприємства майже усіх сфер планують скорочення персоналу протягом найближчого року в середньому до третини — 29%, що ускладнює стан речей на ринку праці. Водночас, вирішити проблеми з безробіттям можливо: після закінчення війни ринок праці поступово відновлюватиметься, але затребуваність професій зазнає змін.

Більше читейте в аналітичній записці Центру Разумкова «Ринок праці в Україні після війни: тенденції та прогнози»

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я