З яких причин до Мобільних бригад соціально-психологічної допомоги на Сході України звертаються найчастіше?
Минулого року наші Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги на Сході України надали понад 27 тисяч консультацій жителям Донецької та Луганської областей.Майже половина (46%) усіх запитів ...
Додано:
healthrightorgua
![img_0050](https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2022/02/img_0050.jpeg)
Минулого року наші Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги на Сході України надали понад 27 тисяч консультацій жителям Донецької та Луганської областей.
Майже половина (46%) усіх запитів стосувалася домашнього насильства, ще чверть клієнтів (27%) потребувала психологічної підтримки. Інші поширені запити стосувалися насильства поза сім’єю й пандемії.
«Домашнє насильство залишається ключовою темою звернень, особливо багато випадків психологічного насильства. Постійні сварки та погрози, образи й ревнощі, приниження й залякування — ми пояснюємо клієнтам, що це не стиль поведінки і не характер, а свідомий вибір кривдника», — коментує керівник Волноваської мобільної бригади Владислав Сєчин.
На третину, у порівнянні з попереднім роком, зросла й кількість звернень від дітей: цьогоріч кожна восьма консультація (12,6%) надавалася сами їм.
Найчастішою причиною, чому звертаються діти, залишаються особисті проблеми в родині й у стосунках з однолітками. Водночас удвічі за минулий рік зросла кількість запитів щодо булінгу в навчальних закладах. За словами пана Владислава, така статистика не має спричиняти хвилювання: просто протягом останніх років вчителі, батьки, Й самі діти нарешті почали розуміти, що булінг не є нормою, вони навчилися його розпізнавати й боротися з ним.
Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги — це спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Шляхом телефонних та відеоконсультацій, а також виїздами до постраждалих на власному немаркованому авто, мобільні бригади:
- виявляють факти насильства;
- здійснюють кризове та екстрене втручання у випадку насильства;
- надають психологічну допомогу;
- складають план заходів щодо безпеки постраждалих;
- проводять заходи із соціальної та реабілітаційної підтримки постраждалих;
- інформують про визначені законом права та послуги, які можуть отримати постраждалі;
- проводять інформаційно-просвітницьку діяльність;
- на необхідності здійснюють перенаправлення до інших фахівців.
Отримати допомогу мобільних бригад у Донецькій та Луганській областях можна безоплатно та конфіденційно за контактами на картинці.
Діяльність мобільних бригад соціально-психологічної допомоги на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей забезпечує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки уряду Сполучених Штатів Америки в рамках проєкту «Комплексний підхід до вирішення гендерно зумовленого насильства та насильства проти хлопців, дівчат, чоловіків та жінок у східних регіонах України».