За 4 місяці виявили 240 випадків сексизму у рекламі – результати моніторингу
Громадські активістки продовжують моніторити стан виконання заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок в Україні. Одне із зауважень комітету присвячене стереотипам. ...
Додано:
Громадський Простір
Громадські активістки продовжують моніторити стан виконання заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок в Україні. Одне із зауважень комітету присвячене стереотипам. Яскравий приклад скупчення стереотипів в Україні – сфера реклами. Завдяки моніторинговому проекту «Україна без сексизму» активісти за 4 місяці виявили понад 240 секситських висловлювань у рекламі та надіслали відповідні скарги. Про це розповіла Олександра Голуб, голова ГО «Ліга захисту прав жінок «Гармонія Рівних», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
«Комітет акцентує на тому, що необхідно підходити з двох площин. Перше – розробити комплексну державну стратегію, а друге – використовувати нетрадиційні та креативні підходи, які допомагали б боротися з цим явищем. Стереотипи є тим елементом, який дуже впливає на рівень насильства по відношенню до жінок, і впливає на різноманітні сфери, де жінки є мало представленими або де їхні права порушені. Це трудова сфера, участь у політичному житті, гендерно обумовлене насильство. Важливим елементом тут є формування правозастосовної практики», – додала Олександра Голуб.
Дискримінаційна політика спостерігається і по відношенню до ВІЛ-позитивних жінок України. Одна з рекомендацій, яку надала Комісія, – можливість доступу всіх жінок до антиретровірусної терапії, яка зупиняє розвиток вірусу в організмі.
На сьогодні Міністерство охорони здоров’я розглядає також питання доступу ВІЛ-інфікованих жінок до послуг штучного запліднення. «Найближчим часом буде підготовлена експертна записка від МОЗ, і ми будемо запрошені як експерти від спільноти для того, щоб розглянути і у подальшому зняти цю заборону, яка зараз існує для ВІЛ-позитивних жінок», – розповіла Аліна Ярославська, Всеукраїнська благодійна організація «Позитивні жінки».
Серед інших груп жінок, які також потребують захисту, – сільські жінки, жінки-ветерани, жінки-волонтери, а також матері та дружини тих, хто був у полоні. «Дуже багато жінок звертаються з тим, що вони не можуть отримати жодну соціальну допомогу. Психологів немає. Сьогодні ця окрема категорія важлива для нас – треба приділяти увагу, у першу чергу, щоб реінтегрувати їх у суспільство», – підсумувала Елла Ламах, директор Центру «Розвиток демократії»