Захист працівників закладів громадського харчування від порушення їх прав в умовах карантину
З метою зменшення рівня соціальної напруги та конфліктності, спричинених поширенням пандемії COVID-19 в Україні, ГО «Чугуївська правозахисна група» в рамках проєкту «Європейський Союз для сталості ...
Додано:
Adv
З метою зменшення рівня соціальної напруги та конфліктності, спричинених поширенням пандемії COVID-19 в Україні, ГО «Чугуївська правозахисна група» в рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу, надає правову допомогу та супровід судових справ (складання процесуальних документів, участь у судових засіданнях, консультування) особам, чиї права були порушені в умовах карантину.
Зокрема, успіхом, за нашого сприяння, закінчилася ситуація, за якої було доведено, що наймані працівники, не можуть бути визнаними суб’єктами правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки суб’єктами зазначеного правопорушення є господарюючі суб’єкти – господарські організації або інші юридичні особи або громадяни України, які здійснює господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Так, наші адвокати в судовому засіданні заперечували проти притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які є працівниками закладів громадського харчування, за ст. 44-3 КупАП та просили закрити провадження у справах у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Надавали письмові пояснення, згідно, яких з матеріалів справ не вбачається, що особа, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення є посадовою особою, відповідальною за графіком роботи закладу, тобто фактично не надано доказів того, що в діях саме осіб, які притягувалися до відповідальності, наявний склад правопорушення, що передбачено ст. 44-3 КУпАП, як посадових осіб.
Оцінюючи зібрані по справах, у яких правова допомога особам надавалася нашими юристами, докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справ, заслухавши пояснення осіб, які притягувалися до адміністративної відповідальності, суд прийшов до висновку, що в їх діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, виходячи з того, що дійсно до матеріалів справ не долученого жодного доказу того, що зазначені особи є суб`єктами господарювання та здійснюють господарську діяльність або зареєстровані відповідно до закону як підприємець (https://reyestr.court.gov.ua/Review/93309786; https://reyestr.court.gov.ua/Review/93347279).
Враховуючи усе зазначене, завдяки ефективній правовій допомозі наданій нашими юристами та адвокатами в рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу, провадження у вищезазначених справах було закрито на підставі ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в діях осіб, яким ми надавали правову допомогу, складу адміністративного правопорушення та тим самим було захищено право осіб, яких могли протиправно притягнути до адміністративної відповідальності та накласти відповідні санкції.
Ця публікація підготовлена у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документа є виключною відповідальністю ГО «Чугуївська правозахисна група» і за жодних обставин не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.