Законопроект про окуповані території “змінить” минуле

8 грудня 2015 групою народних депутатів України був зареєстрований проект закону «Про тимчасово окуповану територію» №3593, внесений до парламенту 8 грудня групою з 11 депутатів, 10 з яких - члени ...

Donbass
Законопроект про окуповані території “змінить” минуле

8 грудня 2015 групою народних депутатів України був зареєстрований проект закону «Про тимчасово окуповану територію» №3593, внесений до парламенту 8 грудня групою з 11 депутатів, 10 з яких – члени фракції “Самопоміч”. Автором законопроекту виступає Оксана Сироїд.

Цей закон, в разі його прийняття, замінить собою прийнятий рік тому Закон «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», який стосується території Криму.

Однією з цілей заявленого законопроекту є універсалізація підходу до тимчасово окупованих територій, без розбивки на Крим і “територію проведення АТО”. Однак дана “блага” мета, безумовно, повинна бути досягнута розумними кроками і з урахуванням очевидної різниці між тимчасово окупованою територією Криму та східної України. Тим не менш, ключовою проблемою поданого законопроекту є те, що він своїми положеннями порушує ключовий принцип теорії права – неприпустимість зворотної сили Закону “- коментує законопроект координатор Громадянської ініціативи “Схід-SOS” правозахисниця Олександра Дворецька.

Всі нормативно-правові акти у часі діють вперед – тобто якщо Закон встановлює нові правила гри, це не може стосуватися правовідносин, які існували до набрання чинності цим Законом. Однак законопроект прямо передбачає ряд норм, які змінюють “минуле”. Наприклад, визначені дати окупації території в 2014 році, з яких, за задумом авторів законопроекту, всі органи державної влади припинили свою роботу. Хоча насправді, аж до грудня 2014 року, робота держорганів на частині території Донецької та Луганської областей, була законною.

Даним законопроектом передбачається повна відмова держави Україна нести відповідальність за події на Донбасі: наприклад, виплачувати заборгованість по зарплаті вчителям або лікарям, що працювали в 2014 році, допомагати жертвам конфлікту, майно яких зруйновано, жертвам тортур і сім’ям загиблих” – зазначає правозахисниця.

Важливо відзначити й інший факт, даний законопроект повністю суперечить Мінським угодами, однією з твердих позицій яких є проведення виборів на території Луганської та Донецької областей.

З основними змінами, що пропонуються в законопроекті, ви можете ознайомитися за посиланням.
Контакти для коментарів: 0500556773, [email protected], Олександра

Прес-координатор Схід-SOS: 095629 12 77, [email protected], Марія

Джерело: Схід-SOS


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”