Закриття Меджлісу стане кульмінацією репресивних заходів проти кримськотатарської громади

Переслідування членів Меджлісу та намір закрити представницький орган кримських татар порушують фундаментальні права на свободу зборів, об’єднання та вираження Це  свідчить про нову хвилю репресій ...

Крим
Закриття Меджлісу стане кульмінацією репресивних заходів проти кримськотатарської громади
Переслідування членів Меджлісу та намір закрити представницький орган кримських татар порушують фундаментальні права на свободу зборів, об’єднання та вираження Це  свідчить про нову хвилю репресій проти кримськотатарської громади та всіх, хто протистоїть анексії чи підозрюється у наявності прихованих проукраїнських поглядів.

“Найбільше від репресивної політики де-факто влади Криму страждає кримськотатарська громада. Їх публічні заходи регулярно забороняються, в домівках лідерів та активістів відбуваються обшуки, їх затримують на основі політично вмотивованих звинувачень. Примусове закриття кримськотатарських медіа позбавило спільноту місцевих незалежних ЗМІ. Закриття ж Меджлісу буде кульмінацією репресивних заходів проти кримських татар”, зазначила Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні.

Напередодні другої річниці анексії Росією Кримського півострова, де-факто влада має на меті позбавити кримських татар їх представницького органу, Меджлісу кримськотатарського народу. 17 березня Верховний Суд Криму розпочав слухання справи, за заявою де-факто Прокуратури півострова проти Меджлісу, відповідно до російського законодавства про екстремістську діяльність.

“Безпідставне звинувачення Меджлісу у тому, що він є “екстремістською організацією”, необхідно зняти, а репресії проти кримськотатарських, проукраїнських чи будь-яких інших активістів, котрі висловлюють власні погляди у Криму, мають бути припинені. Належним чином має також дотримуватись право на свободу зборів, об’єднань та вираження”, йдеться у заяві.

Справа проти Меджлісу – лише один приклад з цілої низки репресій проти кримськотатарської спільноти. 15 лютого де-факто Прокурор Криму розпочала провадження проти Меджлісу, безпідставно стверджуючи, що це «екстремістська» організація. Головним аргументом Прокурора було те, що лідер Меджлісу у екзилі Рефат Чубаров відмовився визнати легальність анексії Криму Російською Федерацією, висловлювався за економічну та енергетичну блокаду півострова зі сторони України та неодноразово закликав повернути півострів Україні.

Повний текст заяви

Для інформаційних запитів:

Марія Гур’єва
Спеціаліст з медіа та комунікації  Amnesty International в Україні
Моб: +38 067 328 10 38
E-mail: [email protected]

Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі