Запобігання випадкам сексуальної експлуатації та наруги 

Сексуальна експлуатація та наруга (СЕН) — це явище, яке виникає на ґрунті глобальних кризових явищ. За визначенням ООН, СЕН має контекст взаємовідносин між двома сторонами, в яких одна з них має ...

Додано:
healthrightorgua

Fb (1)
Запобігання випадкам сексуальної експлуатації та наруги 

Сексуальна експлуатація та наруга (СЕН) — це явище, яке виникає на ґрунті глобальних кризових явищ. За визначенням ООН, СЕН має контекст взаємовідносин між двома сторонами, в яких одна з них має певну владу, а інша — перебуває у вразливому, залежному становищі. У гуманітарному контексті, мова йде про працівників гуманітарного сектору та осіб, що отримують допомогу.   

У випадку, коли між гуманітарним працівником і отримувачем допомоги виникають стосунки інтимного характеру, така ситуація розглядається як сексуальна експлуатація. Чому? Передбачається, що постраждала особа погоджується на пропозицію інтимних стосунків від гуманітарного працівника, оскільки вона бачить в цьому єдиний для себе вихід із ситуації або єдину можливість отримати доступ до гуманітарних послуг. А працівник, що скористався вразливим становищем особи, зловжив своїм становищем.  

Найбільш вразливими до випадків СЕН є жінки та дівчата. Але водночас, постраждалими від СЕН можуть стати інші незахищені верстви населення, які опинились у кризовій ситуації, — діти, люди з інвалідністю, сексуальні меншини, а також чоловіки.

ООН прийняла та реалізує політику нульової толерантності до сексуальної експлуатації та наруги. Дана політика передбачає суворі заходи відповідальності щодо всіх співробітників, включаючи персонал агенцій ООН, залучений персонал та партнерські організації, як на міжнародному, так і на місцевому рівні, за вчинення відповідних дій. 

Всі гуманітарні працівники проходять навчання щодо правил поведінки з отримувачами допомоги, а кожна гуманітарна організація впроваджує політики запобігання СЕН, які визначають відповідальність за вчинення таких випадків. Якщо гуманітарний працівник порушує фундаментальні правила та норми поведінки, він буде негайно звільнений та надалі підданий додатковим розслідуванням ситуації. 

Якщо ви стали свідком або опинились в ситуації, коли від вас вимагають або натякають на інтимну чи грошову винагороду, не ігноруйте! Звертайтесь: [email protected]   

Усі звернення конфіденційні 

Проєкт «Запобігання сексуальній експлуатації та нарузі в Україні» створено МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки UNICEF Ukraine.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я