Запуск проєкту “Відновлюємо нашу громаду разом!”

З початком російського повномасштабного вторгнення, громади стикаються з новими викликами, серед яких падіння економіки, обмеження ресурсів, зміни потреб мешканців громади. В умовах процесу ...

Додано:
AnnaPonomarova

Візуал_Сайт_Початок проєкту
Запуск проєкту “Відновлюємо нашу громаду разом!”

З початком російського повномасштабного вторгнення, громади стикаються з новими викликами, серед яких падіння економіки, обмеження ресурсів, зміни потреб мешканців громади. В умовах процесу відновлення громад, які були окуповані (воєнного стану) особливого значення набуває залучення та співпраця органів місцевого самоврядування з громадою для ефективного та швидкого відновлення умов у громаді для повноцінного життя. Тому ми почали проєкт “Відновлюємо нашу громаду разом!” серед Бучанської, Гостомельської, Іванівської, Охтирської та Чугуївської громад.

Посилення співпраці представників громади, в тому числі молоді, ГО, ВПО, волонтерів та інших груп населення з органами місцевого самоврядування у процесі раннього відновлення громад Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей є метою нашого проєкту і для цього ми:

  • Проведемо дослідження думки мешканців кожної громади щодо наявних викликів та перспектив відновлення у громаді серед представників різних груп включно з волонтерами, ГО, жінками, національними меншинами, молоддю, ВПО та іншими групами населення. Також планується опитати мешканців громад, які виїхали через військову агресію та проживають в інших громадах в Україні та за кордоном. Результати дослідження будуть надані органам місцевого самоврядування для їх врахування при розробці місцевих програм відновлення, а також результати будуть презентовані та використані під час планування та проведення діалогових заходів, розробки мініпроектів.
  • Організуємо у кожній громаді діалоги з обговорення пріоритетів раннього відновлення, планів спільних заходів із залученням представників громади та місцевої влади. Плануємо проведення 3-х діалогових заходів у кожній громаді з використанням форматів, які дозволяють активно залучати мешканців до співпраці та творчості. До участі у заходах будуть залучені представники різних груп громадян, включаючи вразливі групи, а також представники органів влади.
  • Спільно розробимо мініпроєкти з обраних пріоритетних напрямів раннього відновлення. Для цього у кожній громаді створимо ініціативні групи з представників різних груп мешканців та місцевої влади; проведемо 2 зустрічі з розробки мініпроєктів раннього відновлення. Надамо менторський супровід у процесі розробки проєктів.
  • Відберемо мініпроєкти з раннього відновлення за обраними пріоритетами у кожній громаді. Для визначення мініпроектів, що будуть реалізовані у кожній громаді, створимо Комітет з відбору до складу якого увійдуть представники донора, ГО, місцевої влади, волонтерської спільноти тощо. Плануємо провести презентацію напрацьованих проєктів перед Комітетом з відбору під час останньої зустрічі ініціативних груп та відібрати ті, які відповідатимуть критеріям та будуть спрямовані для подальшого фінансування.
  • Реалізуємо мініпроєкти з раннього відновлення за обраними пріоритетами у кожній громаді. До реалізації проєктів будуть залучені волонтери, ВПО, профільні спеціалісти у разі необхідності. Для реалізації мініпроектів передбачається здійснити відповідні закупівля послуг чи товарів, певні категорії робіт будуть здійснені самими мешканцями.
  • Розповсюдимо інформацію про проєкт у кожній громаді. Протягом 3 місяців плануємо щонайменше 5 публікацій у кожній з громад учасниць проєкт, які будуть розміщені на сайтах органів місцевого самоврядування відповідних громад, соціальних мережах та на вебресурсах громадських організацій та ініціатив.
  • Зробимо обмін досвідом між громадами учасницями проєкту. Організуємо два заходи з обміну досвідом із залученням представників місцевої влади, місцевих мешканців, інших зацікавлених стейкхолдерів. Передбачається що на заходах громади поділяться викликами та шляхами їх вирішення, які виникли під час впровадження заходів в рамках проєкту.
  • Проведемо презентацію та розповсюдимо інформацію щодо результатів впровадження проєкту серед громад України. Онлайн презентація дозволить ознайомити зацікавлені громади України з результатами впровадження проєкту та розповсюдити досвід залучення громадськості до процесів раннього відновлення та співпраці з ОМС. Також плануємо здійснити публікації щодо проєкту на всеукраїнських інформаційних ресурсах.

За результатами проведеної діяльності буде:

  • Залучено мешканців громад до визначення пріоритетів у процесі раннього відновлення, які будуть відображати інтереси всіх мешканців громади;
  • Посилено згуртованість між громадянами та владою, що буде сприяти ефективній взаємодії та підвищенню рівня довіри між місцевою владою та громадою;
  • Покращено прозорість процесів відновлення шляхом обміну досвідом та розповсюдження інформації про кращі практики співпраці та залучення. 

Команда проєкту: 

  1. Координатор проєкту Костянтин Плоский – [email protected]
  2. Комунікаційна менеджерка Анна Пономарьова – [email protected]
  3. Експерт проєкту Наталія Лукашенко – [email protected]
  4. Експерт проєкту Наталія Винниченко – [email protected]
  5. Фасилітатор, Охтирськаї громада, Олег Овчаренко – [email protected]
  6. Фасилітатор Чугуївська та Бучанська громади, Анжела Старовойтова – [email protected]
  7. Фасилітатор, Гостомельська громада, Леонід Донос - [email protected]
  8. Фасилітатор, Іванівська громада, Наталія Балдич – [email protected]
  9. Місцевий координатор, Бучанська громада (ГО “Я бучанець”) Наталія Левченко – [email protected]
  10. Місцевий координатор, Охтирська громада (ГО “Центр розвитку вуличних культур”) Павло Ігнатченко – [email protected]
  11. Місцевий координатор, Чугуївська громада (Центр соціальних служб Чугуївської міської ради) Вікторія Корощупова – [email protected]
  12. Місцевий координатор, Іванівська Громада, Ольга Палькова-Свірчевська – [email protected]
  13. Місцевий координатор, Гостомельська громада Тетяна Лаговська – [email protected]

Сайт фундації польсько-української співпраці ПАУСІ: https://pauci.org/ua 

Фейсбук сторінка фундації польсько-української співпраці ПАУСІ: https://bit.ly/3XAQwwp 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я