Зареєструвати місце проживання неповнолітніх дітей без письмової згоди батька допомогла юристка системи БПД

Відсутність реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей порушують інтереси цих дітей і суперечить законодавству, згідно з яким місце їх проживання має відповідати місцю проживання батьків, або ...

pexels-sora-shimazaki-5668869
Зареєструвати місце проживання неповнолітніх дітей без письмової згоди батька допомогла юристка системи БПД

Успішна справа  (2)

Відсутність реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей порушують інтереси цих дітей і суперечить законодавству, згідно з яким місце їх проживання має відповідати місцю проживання батьків, або одного з них.

З таким питанням звернулася до фахівчині Карлівського бюро правової допомоги Валентина Миколаївна. Річ у тому, що жінка припинила фактичні сімейні відносини зі своїм колишнім чоловіком, та разом з неповнолітніми дітьми переїхала на постійне місце проживання до міста Карлівки. У новому місті Валентина Миколаївна придбала будинок, щоб забезпечити комфортне життя своїх дітей. Далі жінка звернулась до Центру надання адміністративних послуг, аби «прописати» себе та своїх неповнолітніх дітей. Але у реєстрації місця проживання дітей відмовили, оскільки батько (участі у житті та вихованні дітей не брав, номер мобільного змінив) не надав необхідної згоди.

Під час звернення Валентини Миколаївни до Карлівського бюро правової допомоги, фахівчиня надала змістовну інформацію щодо вищезазначеної ситуації та поінформувала про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – БВПД).

Далі Валентина Миколаївна підтвердила свою належність до осіб, яким надається БВПД, після чого юристка склала позовну заяву про надання згоди на зміну реєстрації місця проживання дітей без згоди батька, де попросила суд надати дозвіл на зняття з реєстраційного обліку неповнолітніх дітей за колишньою адресою та надати дозвіл на реєстрацію місця проживання дітей за новою адресою. Окрім того, фахівчиня Карлівського бюро правової допомоги склала клопотання про звільнення жінки від сплати судового збору, оскільки відповідно до п. 14 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.

Рішенням Карлівського районного суду Полтавської області позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

Зверніть увагу!

У випадку, якщо один із подружжя не згоден на зміну місця проживання дитини, юрист радить:

- звернутися до Центру надання адміністративних послуг із заявою про реєстрацію місця проживання дитини;

- отримати відмову у знятті з місця проживання та реєстрації місця проживання дитини;

- звернутися з позовом до суду.

Один із батьків, котрий не надає згоди на зняття та реєстрацію місця проживання дитини порушує права дитини та права того з батьків, з ким проживає дитина, на вільний вибір місця проживання. Сімейним кодексом України передбачено, що місце проживання визначається за домовленістю батьків. У випадку, якщо батьки не проживають разом, та не домовились із ким саме буде проживати дитина – спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Варто згадати і міжнародні правові акти. Зокрема, протокол №4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зазначає, що кожна людина має право вільно пересуватися та обирати місце проживання в будь-якій державі, на території якої вона перебуває легально.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, зателефонувавши на номери: (0532) 56-02-88; (050)561-77-46; (068) 502-26-54.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Полтавський місцевий центр

 з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Українське на полицях Херсонщини»: активісти запустили збір україномовних книг для деокупованої громади

ГО PRO WOMEN UA запустила подкаст «Сила впливу»: гендерна рівність та права жінок в умовах кризи

В Україні запустили міжнародний проєкт з пошуку роботи для українських фрілансерів

Два роки діяльності шкільних коворкінгів у Пирятинській громаді: юридичні аспекти

У Полтаві презентували книгу «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022»

В Харкові презентували книгу «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022»