Заява Федеріки Моґеріні з приводу звіту Ради безпеки Нідерландів щодо катастрофи літака рейсу МН17

Сьогоднішній звіт Ради безпеки Нідерландів – це важливий крок, аби повністю пролити світло на катастрофу літака рейсу МН17. Ті, хто втратили своїх коханих, мають право знати факти, що спричинили ...

Рейс  МН17
Заява Федеріки Моґеріні з приводу звіту Ради безпеки Нідерландів щодо катастрофи літака рейсу МН17

Сьогоднішній звіт Ради безпеки Нідерландів – це важливий крок, аби повністю пролити світло на катастрофу літака рейсу МН17. Ті, хто втратили своїх коханих, мають право знати факти, що спричинили трагедію, яка трапилася 17 липня 2014 року; водночас Рада безпеки ООН визначила повне, всеосяжне і незалежне міжнародне розслідування інциденту як ключову мету. Звіт говорить, що МН17 було збито так званою ракетою ЗРК «Бук», і у такий спосіб повністю унеможливлює інші варіанти. Окрім того, у звіті визначено район площею у 320 кілометрів у східній Україні, звідки було запущено реактивну ракету. Таким чином документ ставить крапку над п’ятнадцятьма місяцями спекуляцій щодо низки ключових фактів, які стосуються катастрофи.

Резолюція Ради безпеки ООН 2166 передбачає, що ті, хто прямо або опосередковано відповідальні за збиття МН17, повинні бути притягнуті до відповідальності і постати перед судом. Задля цього Спільна слідча група започаткувала кримінальне розслідування. Держави, що здатні допомогти у розслідуванні та переслідуванні тих, хто відповідальний за трагедію, повинні повністю співпрацювати з чинним кримінальним розслідуванням.

Євросоюз вкотре підтверджує свою повну підтримку роботі Спільної слідчої групи та чинним зусиллям із започаткування ефективного судового переслідування; це потрібно, аби гарантувати, що злочинців, які збили літак МН17, ідентифіковано і віддано у руки правосуддя.

Джерело: Представництво ЄС в Україні


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи