Заява: Погрози активіст(к)ам, які підтримують ЛГБТКІ рух, мають бути розслідувані

Заява Національна поліція повинна негайно та ефективно розслідувати погрози на адресу громадських активістів та активісток, які підтримують ЛГБТКІ рух в Україні. 15 листопада, близько 6 вечора, ...

ЛГБТ
Заява: Погрози активіст(к)ам, які підтримують ЛГБТКІ рух, мають бути розслідувані

Заява

Національна поліція повинна негайно та ефективно розслідувати погрози на адресу громадських активістів та активісток, які підтримують ЛГБТКІ рух в Україні.

15 листопада, близько 6 вечора, низка громадських активістів та активісток отримали погрози від групи людей, що називають себе членами Національного спротиву. Відповідне повідомлення було опубліковане на сторінці спільноти у Facebook та адресоване зокрема Святославу Шеремету, Марії Берлінській, Олені Шевченко, Інні Совсун, Ірині Славінській, Світлані Заліщук, Мустафі Наєму, Юлії Толопі, Зоряну Кісю. Аналогічні погрози були також розіслані у приватних повідомленнях.

Крім того, 15 листопада, члени групи пошкодили соціальну рекламу, присвячену тематиці взаєморозуміння між батьками та їх ЛГБТКІ дітьми, що була розміщена у метрополітені. Відеозапис був видалений зі сторінки спільноти, проте він зберігся.

“Сьогодні ми прибрали вашу рекламу, а завтра завітаємо до вас у гості” йдеться в пості, що був згодом видалений зі сторінки.

Як заявила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні, “це не перший випадок, коли активісти та активістки отримують погрози від радикально налаштованих груп через свою публічну підтримку ЛГБТКІ спільноти. Правоохоронні органи повинні швидко та ефективно розслідувати ці погрози, зробити все можливе задля захисту активісток та активістів.

Влітку цього року, під час Маршу Рівності, Національна поліція продемонструвала високий рівень професіоналізму, забезпечивши безпеку учасників Маршу. І ми сподіваємось, що як Національна поліція, так і влада України загалом, будуть і надалі докладати максимум зусиль задля подолання дискримінації та захисту права людини в Україні”.

Додаткова інформація

12 червня у Києві успішно відбувся Марш Рівності ЛГБТКІ-спільноти (лесбійки, геї, бісексуали, трансґендерні, квір та інтерсексуальні люди) КиївПрайд. Amnesty International відзначила ефективну співпрацю Національної поліції України та Київської міської державної адміністрації з організаторами та організаторками ходи, а також те, що було забезпечено належний захист під час проведення заходу.

На відміну від попередніх років, Україна виконала свій міжнародний обов’язок захищати права ЛГБТКІ-спільноти на свободу вираження та мирні зібрання. Це був важливий крок у подоланні дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності в Україні.

Amnesty International - всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. ​

Джерело: Amnesty International в Україні.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона